Diskusia 1/2: Beni Hoeger a neplatič

Filmová história scifi

Diskusia

Aldeberan
Wow, nova Jurinko poviedka. Za mňa dve veci na zlepsenie: 1) v poviedke vystupuju nejaki Adamovia, Emilovia, Juliusovia, ktori neboli poriadne uvedeni. Predpokladam, ze ich mame poznat z minulych dielov (?), ale ja ich nepoznam a vascina citatelov si imho nespomenie. Staci kratka vlozena veta o postave, ktora ich odlisi, napr "Adam, lodny expert na demoliciu a fanatik do oralneho sexu" or whatever. Lebo inak to su len matuce mena. 2) prilis komplikovane a dlhe suvetia. Nie su dobre same o sebe, este viac sa nehodia sem. Napr. "Uhol pričom ako štít využil jeden zo šialene rotujúcich kusov horniny, na ktorom sa ešte dali rozoznať zvyšky teraz už odpareného jazera, a väčšina projektilov neškodne rozpárala čiernotu vesmíru." Tam by som dalposlednu vetu ("a väčšina...") samostatne. Inak som dal 8 a poviedka mi sprijemnila sobotne rano.
29.09.2018
Marek Páperíčko Brenišin
Alde v zásade zhrnul to, čo lietalo po mysli aj mne. Príbehovo ideš ako pán, proti tomu nemôžem nič povedať. Ale dlhými vetami sa stával text ťažšie čitateľným a zameniteľnými postavami si ma veľmi do deja nevtiahol.
Ale zasa práve cez tie hilarious veci, ktoré si v poviedke predviedol, som neriešil ani fyziku a podobne. Akurát ten prvý odsek mi tam prišiel kruto zbytočný - neviem, ako má prdenie vo vani dodať hĺbke postavy. :-D
Za 7, čítalo sa to viac než dobre.
29.09.2018
jurinko
Ved to je volne pokracovanie tohto tu: https://www.scifi.sk/poviedky/ 2271/jurinko-Beni_Hoeger.html (medzery prec, ofc. ;-) ). Uznavam, ze je to mozno pridlho na to, aby ste si pamatali vsetky podrobnosti, ale prave to nech vas motivuje k precitaniu prveho dielu ;-)
Inak dik za hodnotenia :-)
02.10.2018
jurinko
Ludia, ktori kontroluju diskusie, by si mozno mohli precitat tento prispevok, a nasledne aj poviedku, pod ktorym sa objavil, hm? :-)
(Ked uz teda od jej uverejnenia uplynulo tolko casu ;-) )
05.11.2018
Stano Lacko
No fakt neviem Jurinko co tym myslis...
05.11.2018
jurinko
Robim si reklamu :-)
05.11.2018
jurinko
Vies ako, ked uz som ta attention whore, tak musim :-D
09.11.2018
draculin
Ha! Hoegerovska klasika :-) Zabava, ekšn, kurvapica zmrdi na kolieskach a vobec. Obcas ulieta gramatika a cechizmy, ale to nijak neprekaza. Cize celkovo super. Ak by sa este trosku nalestili vety, obcas skratili a urobili mensie upravy, malo by to nadej stat sa normalnou scifi, ktoru budu ludia zrat vo velkom.
06.12.2018
jurinko
O, dakujem, draculin :-)
04.02.2019
Culter
Ja som sa v tom stratil. Prstence, sekundárne planéty, fyzikálne pojmy, cestovanie v čase tam a späť... vynaložil som celú kapacitu, aby som ostal v obraze a potom moje pozornosti unikli zákusky, na ktorých by sa ten príbeh dal postaviť (a aj bol postavený, ale v tom šume to tam bolo zapatlané a nemalo zo potom také grády). S dovolením ich vypichnem a teda aj SPOJLUJEM!!! Páčil sa mi menéver, pri ktorom sa neuhýba v priestore, ale čase. Mňam. Potom pecka bolo: keď ti nemôžem rozmrdať bunker, rozbijem ti všetko naokolo - to bolo very fajné. Plus prenesenie zmrdov z reálneho sveta do poviedok, kde im zabudneme zatvoriť supersilné silo dvere... no občas sa také niečo pritrafí aj mne. Nie zatvoriť dvere, ale zlikvidovať smradov z môjho okolia nejakým uspokojivým spôsobom. Mne by sa tam viac páčila čistá akcia so všetkým tým pindaním bez technoblábolu.
11.02.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.