Ukážka: Livia Llewellyn - Ta, co jde první

Mladučké české žánrové vydavateľstvo Medusa už čoskoro vydá svoju druhú knihu – lovecraftovskú novelu Ta, co jde první od Livie Llewellyn . Ukážku z chystanej novinky si môžete prečítať na našich stránkach 😊
cyberstorm
Filmová história scifi
Ta, co jde první. Prvé české vydanie (Medusa, 2022).
Ta, co jde první. Prvé české vydanie (Medusa, 2022). Disclaimer
Stroje v Becherskej štvrti v meste Obsidia pracujú nadčas a všetko sa zdá trochu vychýlené z rovnováhy. Čo nevidieť začne Epocha II a Ministerstvo pôrodníctva sa už pripravuje, ale či bude vražedná Alex pri tomto dlho očakávanom prechode predstavovať problém, alebo prínos, sa ešte len ukáže.
Novela Ta, co jde první od Livie Llewellynovej je majstrovským príspevkom do sveta Mýtu Cthulhu. Pôvodne vyšla roku 2015 pod názvom The One That Comes Before v antológii Briana Keenea The Daughters of Innana v americkom nakladateľstve Thunderstorm Books. V českom preklade od Romana Tilcera vyjde s exluzívnym predhovorom Lairda Barrona.
Kniha vyjde v polovici júna.

Livia Llewellyn
_
Livia Llewellyn píše temnú fantasy, horory a erotickú literatúru a jej príbehy sa objavili vo viac ako osemdesiatich antológiách a časopisoch vrátane dvoch zväzkov známej editorky }b,Ellen Datlowovej}, antológie Year's Best Weird Fiction zostavenej Lairdom Barronom a The Mammoth Book of Best New Erotica. Jej zbierky Engines of Desire: Tales of Love & Other Horrors a Furnace boli nominované na Cenu Shirley Jacksonovej a ďalšiu nomináciu dostala za poviedku Furnace. Za poviedku One of These Nights získala v roku 2020 Cenu Edgar, nesúcu meno E. A. Poea.
Autorku nájdete na stránkach www.liviallewellyn.com, na Twitteri a na Instagrame.


Livia Llewellyn – Ta, co jde první
Pôvodný názov: The One that Comes Before (2015)
Vydavateľstvo: Medusa
Rok vydania: 2022
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 164
Väzba: mäkká väzba / brožovaná
Obálka: Santiago Betancur
Preklad: Roman Tilcer
ISBN: 978-80-11-01385-1
Odkazy:
Vydavateľstvo Medusa

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB