Ukážka: Evan Winter - Hněv draků

Ak vám chýba poriadne epické, krvavé a dospelé fantasy v štýle piesne ľadu a ohňa, tak máme pre vás ukážku z románu Hněv draků, prvej časti chystanej originálnej fantasy série Žár z vydavateľstva Argo.
cyberstorm
Filmová história scifi
Hněv draků. Prvé české vydanie (Argo, 2022).
Hněv draků. Prvé české vydanie (Argo, 2022). / Zdroj Disclaimer
Nemilosrdná epická fantasy na pomedzí Hry o tróny a Gladiátora rozpráva o svete zmietanom večnou vojnou a o mladíkovi, ktorý sa stane jedinou nádejou svojho ľudu na prežitie. Národ Omehijcov bojuje už bezmála dvesto rokov vo vojne, ktorú nemôže vyhrať. Tí, ktorí majú šťastie, sa rodia s mimoriadnym nadaním: Jedna žena z dvoch tisíc má schopnosť privolávať drakmi. Jeden muž zo sto sa dokáže magicky premeniť na väčší, silnejší, rýchlejší stroj na zabíjanie. Všetci ostatní sú podradní, postrádateľní pešiaci, ktorým je súdené iba bojovať a umierať.
Mladý Tau, muž bez zvláštnych schopností, si to uvedomuje, má ale plán, ako prežiť: nechá sa zmrzačiť, predčasne odíde z vojska a usadí sa, aby sa oženil, zaobstaral si deti a domov. Lenže na to nedostane príležitosť. Jeho blízki sú brutálne zavraždení a jeho zármutok sa rýchlo mení na hnev. Upne sa iba k myšlienke na pomstu a svoj život zasvätí nemysliteľnému cieľu. Stane sa najlepším bojovníkom, aký kedy žil, mužom ochotným zas a znova zomrieť...
Román Hnev drakov je úvodným zväzkom krvavej, originálnej a predovšetkým strhujúcej fantasy série, ktorú mnohí označujú za „najlepšiu fantasy posledných rokov“.Evan Winter
_
Máloktorý spisovateľ má tak zaujímavý pôvod ako kanadský autor Evan Winter, ktorý sa narodil v Londýne rodičom juhoamerického pôvodu a vyrastal v Zambii blízko oblasti, ktorú obýva národ jeho dávnych predkov, Xhosov. Odmala miloval fantasy príbehy a po narodení syna si uvedomil, že nie je veľa fantasy románov s hrdinami čiernej pleti, a tak sa do jednej z nich pustil. Jeho debutový román The Rage of Dragons (2017, česky Hněv draků) vydal najprv vlastným nákladom, následný úspech mu však čoskoro priniesol zmluvu s vydavateľstvom Orbit na celkom štyri tituly, z ktorých prvý bol vo veľkom náklade vydaný debutový román, na ktorý nadväzuje v románoch The Fires of Vengeance (2020) a The Lord of Demons (zatiaľ nepublikované). Záverečný zväzok tetralógie doteraz nemá názov.(Argo)

Evan Winter - Hněv draků
Pôvodný názov: The Rage of Dragons
Séria: Žár #1
Vydavateľstvo: Argo
Rok vydania: 2022
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 528
Väzba: viazaná/pevná s obalom
Preklad: Milan Pohl
ISBN: 978-80-257-3748-4
Odkazy:

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB