15 romantických scifi filmov k svätému Valentínovi

K Valentínovi patrí romantika a k romantike patria romantické filmy.
cyberstorm
Podporte scifi.sk
14. február už pravidelne patrí všetkým zamilovaným. A k tomu často patrí aj nejaký ten romantický film. A čo takto romantický film s prvkami science fiction? Prinášame vám zoznam 15 romantických scifáčov, ktoré by ste rozhodne mali vidieť!
Groundhog Day (1993) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers Disclaimer
Groundhog Day (1993)
Nikdy, ale že fakt nikdy neštvite svišťa! A rozhodne nie na Hromnice! Môže sa vám stať presne to isté, čo Billovi Murreymu v legendárnom filme o časovej slučke, z ktorej tak ľahko nevyviaznete! Skvelá romantická komédia, v ktorej musí reportér Phill donekonečna zažívať stále zas a znova ten istý deň, nech už urobí čokoľvek. A tým myslíme naozaj čokoľvek! Film, ktorý nesmie chýbať v žiadnom zozname, sa dočkal niekoľkých variácií, ale takmer ani jedna sa mu nevyrovnala!

ABRE LOS OJOS de Alejandro Amenábar (tráiler) Disclaimer
Vanilla Sky - Trailer - Trailer Disclaimer
Vanilla Sky (2001) a Abre los ojos (1997)
Slušný romantický remake skvelého španielského Abre los ojos z r. 1997 rozpráva príbeh mladého sukničkára Davida (Tom Cruise). Ten si užíva život plnými hrsťami a keď stretne svoju femme fatale Sofiu, okamžite sa do nej zaľúbi. To sa však nepáči jeho žiarlivej priateľke. Nasleduje havária a – koniec. Alebo nie? Parádny a dosť zamotaný scifi thriller z blízkej budúcnosti od Camerona Crowea, ktorému možno trocha čosi málo chýba zo španielskeho Amenábarovho originálu, no rozhodne stojí za to. Preto odporúčame pozrieť obe verzie.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind Trailer Disclaimer
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
To raz takto zistíte, že si vás vaša priateľka nechala vymazať z pamäte. Čo spravíte? Joel (v podaní fenomenálneho Jima Carreyho) sa rozhodol že spraví to isté, čo ona a tak si ju dá vymazať tiež. Lenže tak, ako mu postupne začnú spomienky blednúť, si s hrôzou uvedomí, že o ne nechce prísť. A ani o svoju priateľku. Skvelá zamotaná romantická dráma, za ktorú získal Charlie Kaufman Oscara v kategórii najlepší scenár. A zaslúžene!

Fountain, The - Trailer - Trailer 2 Disclaimer
The Fountain (2006)
Daren Aronofsky, ktorý len tak mimochodom pred dvoma dňami oslávil 53. narodeniny, má na svojom konte kvantum filmov : od aortového Pi, cez depresívny Requiem for a Dream, Black Swan až po najnovší The Whale. Jedným z vizuálne najúchvatnejších je však jeho skvelá Fontána – možno zdravia, možno mladosti a možno sily. Príbeh odohrávajúci sa v troch rovinách nám predstavuje Hugha Jackmena v troch inkarnáciách – ako mladého conquistadora pátrajúceho po strome života, ako vedca súčasnosti hľadajúceho liek proti rakovine pre svoju ženu, i ako pútnika vesmírom v budúcnosti. Skvelý príbeh s neskutočnou hudbou Clinta Mansella a romantickou líniou!

WALL-E - Trailer - Trailer 1 Disclaimer
Wall – E (2008)
Na WALL-Eho nesmieme zabudnúť! Romantický a scifi animák ako remeň o robotovi smetiarovi, ktorý ako posledný svojho druhu čistí bordel na Zemi, ktorý po sebe zanechali jej bývalí obyvatelia – MY! Síce sme odleteli na skvostnej vesmírnej jachte preč, ale domov volá a tak po stáročiach vyšlú sondu na zistenie toxicity Zeme - umelú robotku akoby navrhnutú Applom. To, že sa do nej malý úbohý smetiarik na prvý pohľad zaľúbi, je už viac než isté. Skvelý animák, ktorý ešte aj po rokoch chytí za srdce nielen každého romantika, ale aj milovníka animovaných filmov. Pod2a niektor7ch z nás najromantickejší scifáč zo všetkých!

The Time Traveler's Wife (2009) Official Trailer - Rachel McAdams Movie HD Disclaimer
The Time Traveler's Wife (2009)
Aké by to bolo cestovať v čase? Podľa nás super! Ale čo ak nemáte nad touto mocou kontrolu a náhodne skáčete dopredu a dozadu. Navyše, čo ak je váš život stále prepletený so životom ženy, ktorá sa do vás zaľúbi, no kvôli skokom ste nie vždy pri nej? Budete sa aj napriek tomu snažiť vybudovať normálny vzťah? Skvelá romantická časovka s jednoduchým ale zároveň silným príbehom a hviezdnym obsadením.

Never Let Me Go (2010) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers Disclaimer
Never Let Me Go (2010)
Tentoraz na trocha depresívnejšiu nôtu. Neopúšťaj ma od Kazua Išigura patrí ku klenotom dystopickej fantastickej literatúry a tak niet divu, že sa stal terčom filmárov. Film z roku 2010 však v sebe nesie aj inú než tú známu krutú líniu. Vzťah medzi Kathy H a Tommym D na pozadí neodvratnej ľudskej tragédie sa vryje žeravou ihlou do pamäte. Tento film chytí za srdce a, áno, tečú pri ňom slzy. Ale práve aj to je účelom takýchto filmov, nie?

Scott Pilgrim vs. the World - Trailer Disclaimer
Scott Pilgrim vs. the World (2010)
Podľa mnohých jeden z najlepších nerd filmov všetkých čias o neohrozenom bojovníkovi a jeho tŕnistej ceste za srdcom krásnej princeznej. Alebo tak nejak. V každom prípade so Scottom sa svojho času stotožnilo veľké množstvo z nás. A všetci sme mu držali v jeho queste za srdcom krásnej Ramony a v porážaní všetkých jej ex palce! Ak ste nevideli, tak odporúčame - rozhodne príjemne strávený večer 😊

The Adjustment Bureau Official Trailer #1 - (2010) HD Disclaimer
The Adjustment Bureau (2011)
Dickovina ako remeň! Mladý ambiciózny senátor má našliapnuté na skvelú kariéru. Stretne ale mladú ženu Elise a takmer okamžite sa do seba zamilujú a pôvodne stanovený smer osudu tak mení smer. To sa ale nepáči tajomným mužom v klobúkoch, ktorí chcú silou-mocou udržať pôvodne načrtnutý vývoj osudu. Výborný príbeh natočený na motívy poviedky Adustment Team od Phillipa K. Dicka o sile lásky, ktorá dokáže zmeniť čokoľvek – hoci i vopred naplánovaný osud.

About Time Official International Trailer (2013) - Rachel McAdams Movie HD Disclaimer
About Time (2013)
Skvelý snímok o cestovaní v čase, rodine, láske a strate. Tim je mladý brit, ktorý má lásku, otca s matkou i mierne šialenú sestru. A jedno tajomstvo – vie cestovať v čase. Tak ako jeho otec a otec jeho otca. Cestovanie nie je ľahké a Timovi sa to najskôr nedarí, no práve jeho otec (skvelý Bill Nighy) funguje v celom filme ako skvelý mentor, postupne syna zaúča a vysvetľuje pravidlá. Pôvodne zábavná schopnosť však dostáva Tima do úzkych, keď spôsobí paradox. Skvelá romantická ale i rodinná záležitosť, pri ktorej najmä v závere upustíte nejednu slzu.

Her TRAILER 1 (2013) - Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson Movie HD Disclaimer
Her (2013)
Akoby to asi vyzeralo, keby ste si začali vzťah so Siri? Siri, nie Ciri! Áno, tou z Applu, nie tou zo Zaklínača! Na túto otázku sa snaží odpovedať film od Spikea Jonzeho. Komorný príbeh o mužovi so zlomeným srdcom, ktorý sa začne zaujímať o intuitívnu umelú inteligenciu Samanthu. Spočiatku čisto naivný záujem prerastie časom do niečoho omnoho väčšieho. Skvelý príbeh postavený v podstate na jednom hercovi v podaní Joaquina Phoenixa a hlase Scarlett Johansson rozpráva nielen príbeh o láske ale i možnej technologickej singularite. Skvelá vec, ktorá je síce omnoho komornejšia než väčšina tu uvedených diel, ale rozhodne stojí za to!

PASSENGERS - Official Trailer (HD) Disclaimer
Passengers (2016)
Dvaja cestujúci čerstvo prebudení z hibernácie na palube vesmírnej lode plus takmer nulová šanca vrátiť sa do kryospánku plus Jeniffer Lawrence a Chriss Pratt v hlavných rolách rovná sa príjemná romantická jednohubka v vesmírnom prostredí, v ktorom pôjde nielen o záchranu pomaly vznikajúceho vzťahu, ale aj samotnej vesmírnej lode.

The Space Between Us | Official Trailer | Own it Now on Digital HD, Blu-ray™ & DVD Disclaimer
The Space Between Us (2017)
Vzťah na diaľku je náročný. O to viac, ak je vaša milá v Colorade v USA a vy...nuž, na Marse. Ani to však nestojí v ceste rodenému Marťanovi Gardnerovi, aby napriek svojim krehkým kostiam, ktoré možno nezvládnu pozemskú gravitáciu, podnikol cestu na Zem a sa stretol so svojou kamarátkou Tulsou. Do toho pripočítajte pátranie po Gardnerovom otcovi a boj o závod o jeho zdravie a dostanete príjemnú romantickú drámu s Asa Butterfieldom v hlavnej roli.

Palm Springs - Trailer (Official) Disclaimer
Palm Springs (2020)
Palm Springs nie je prvoplánové scifi ani fantasy. Ide o oddychovú rodinnú romantickú nenáročnú komédiu, ktorá využíva časovú slučku známu z legendárneho Groundhog Day so skvelým Billom Murrayom. Dnes už klasické až otrepané schéma neustále sa opakujúceho dňa, ktorý sa na konci reštartuje bez ohľadu na to, čo urobíte využilo množstvo filmov. Podobné je to aj tu. Mladý pár sa svadbe dostane do slučky a nech spravia čokoľvek, deň sa pre nich vždy zresetuje. Spočiatku nesmelé nápady spolu s počtom opakovaní toho istého nudného svadobného dňa naberajú na obrátkach. Film sa na nič nehrá a ak ste už štvrtý mesiac na home office, kde neustále dokola prežívate svoj každodenný nudný cyklus, možno vám zadobre padne sa na tom aspoň zasmiať.

Reminiscence - Official Trailer Disclaimer
Reminiscence (2021)
Hugh Jackman pomáha svojim klientom odomknúť stratené spomienky a viesť ich naprieč temne zvodným svetom minulosti. Jeho život sa však navždy zmení po tom, čo prijme novú klientku menom Mae (Rebecca Ferguson). Z bežnej práce sa razom stáva nebezpečná posadnutosť a hlavný hrdina počas hľadania pravdy o zmiznutí Mae odhaľuje šialené veci, pričom musí čeliť otázke: Kam až je človek ochotný zájsť kvôli tým, ktorých miluje? Naozaj veľmi dobrý i mierne depresívny snímok pripomínajúci tak trocha Minority Report v romantickom háve.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Diskusia

Aleš Horváth
Space Station 76(2014) nie je to síce výslovne romantika ale bolo v nej romantiky dosť.
15.02.2022
Roland Axenberg
Skvelý výber! Ja by som ešte doplnil staršie klasiky Starman, Navždy mladý a niečo trochu trochu viac hard - Solaris.
15.02.2022
B.T. Niromwell
Parádny zoznam, budem mať zásobu na celý rok :D
15.02.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.