Ukážka: Daniel Šmihula - Obrancovia Liptova

Prinášame ukážku z najnovšej knihy vydavateľstva Hydra
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Obrancovia Liptova. Prvé slovenské vydanie (Hydra, 2021).
Obrancovia Liptova. Prvé slovenské vydanie (Hydra, 2021). Disclaimer
Dokážu sa statoční obyvatelia slobodného Liptova ubrániť proti útokom nebezpečného čarodejníka z východných stepí? Je drak, o ktorom sa toľko hovorí, skutočným tvorom, alebo len slameným panákom? Potvrdí sa pravdivosť dávnych povestí o trpaslíkoch a vílach v Tatrách?
Šestica odvážnych hrdinov hľadá odpovede na všetky tieto otázky. Podstúpia dobrodružstvo, ktoré každého z nich poznačí a pozmení. Ich svet je magickou alternatívou reálnej mapy stredného Slovenska, predovšetkým Tatier a priľahlých kotlín. S knihou v ruke môžete navštíviť miesta, kde sa udalosti popísané v románe konajú a porovnať si tak fantáziu autora s realitou.Daniel Šmihula
_
Doc. JUDr. et MUDr. Daniel Šmihula, PhD., Dr. iur. (nar. 1972). V roku 1996 absolvoval Lekársku fakultu a v roku 2001 Právnickú fakultu UK v Bratislave. Je štipendista a absolvent Výberového vzdelávacieho spolku (1998 – 2001) v oblasti medzinárodných vzťahov. V roku 2002 získal doktorát z medzinárodného práva (JUDr.) na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity. V rokoch 2001 – 2004 bol postgraduálnym študentom Ústavu politických vied SAV (teória politiky, PhD.) a v rokoch 2002 – 2008 Právnickej fakulty Viedenskej univerzity (európske právo, Dr.iur.). Absolvoval viacero zahraničných študijných pobytov, stal sa samostatným vedeckým pracovníkom v oblasti politológie (SAV) a v roku 2014 docentom v odbore teória a dejiny štátu a práva (Právnická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika).
V minulosti člen viacerých bratislavských literárnych klubov (Quasi, Planéta opíc, Generácia). Aktívny prednášateľ na viacerých conoch, najmä Slavcone. Autor viacerých poviedok žánru sci-fi a fantazy.V niekoľkých krátkych literárnych útvaroch opisoval aj študentský, intelektuálsky a bohémsky život v Bratislave po r. 1989. V r. 2016 vydal zbierku poézie „Jesenné mesto“.

Daniel Šmihula – Obrancovia Liptova
Vydavateľstvo: Hydra
Rok vydania: 2021
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Počet strán: 784
Väzba: pevná/viazaná
Obálka: Eva Pifková
ISBN: 978-80-899-6867-1

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB