Ukážka: Erin Morgenstern - Nočný cirkus

Ukážka z nového slovenského vydania Nočného cirskusu od Erin Morgenstern.
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Nočný cirkus. Obálka druhého slovenského vydania (Lindeni, 2021).
Nočný cirkus. Obálka druhého slovenského vydania (Lindeni, 2021). Disclaimer
Debutový román Erin Morgensternovej Nočný cirkus vám dovolí vykročiť zo sveta spútaného iba vašou fantáziou. Otočením prvej stránky vyrážate na cestu, kde nedokážete odlíšiť skutočnosť od sna, autorkinu predstavivosť od svojich osobných zážitkov.
Nočný cirkus nedokáže spútať nikto a nič, každého čitateľa opantá cirkusová mágia, zaklínadlá z hlbín knižníc a ilúzie jazyka a písma.
Cirkus snov prichádza bez ohlásenia. Putuje po celom svete a zakaždým v ňom pribúdajú odvážnejšie a nápaditejšie atrakcie. Vo víre dymu a v odlesku zrkadiel, mimo očí bežných návštevníkov, stoja proti sebe dvaja iluzionisti: Celia a Marco. Ich súboj trvá už roky a proti vlnám kúziel, zaklínadiel a ilúzií nie je odolný nik. Obaja mladí iluzionisti mali vrodené nadanie pre mágiu, ale nikto nepredpokladal, že mladí ľudia, ktorí mali byť súpermi na život a na smrť, porušia pravidlá a nevedomky sa do seba zaľúbia. Ich učitelia však majú stále na dosah nitky osudu, pred ktorými nie je v bezpečí žiaden obyvateľ cirkusu, ani mladí zaľúbenci, návštevníci či tvorcovia najneobyčajnejšieho snového predstavenia na svete.

Erin Morgenstern Erin Morgenstern
_
Erin Morgenstern (8. 7. 1978) je americká spisovateľka a výtvarná umelkyňa, ktorá vyrastala v Marshfield, Massachusetts. V neskoršom veku študovala divadelné a štúdiové umenia na Smith College v Northamptone v Massachusetts, kde absolvovala v roku 2000. Okrem písania, maľuje, zbiera a vyrába šperky zo starých kľúčov. V súčasnej dobe žije v Bostone, Massachusetts s dvoma veľmi chlpatými mačkami.
Erin Morgenstern sa v literatúre presadila svojou prvotinou, magickým fantasy románom The Night Circus (s. ako Nočný cirkus), ktorý vyšiel v septembri 2011. Fantasy v štýle Raya Bradburyho, Neila Gaimana či Susanny Clarke, pretkávaná magickým realizmom, očarila mnohých na celom svete. Kniha o rok neskôr získala ocenenie Locus Award v kategórii Best First Novel (Najlepšia románová prvotina), ocitla sa v úzkej nominácii na Goodreads Fantasy Award za rok 2011 ale napr. aj medzi víťaznými knihami Alex Award, čo je každoročný zoznam desiatich najzaujímavejších titulov pre mladých dospelých (Young Adult) vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré každoročne vyberá American Library Association.
Do sveta Nočného cirkusu sa autorka vrátila v r. 2019 románom The Starless Sea (s. ako Bezhviezdne more), ktorý rok na to získal cenu Dragon Award za najlepší fantasy román a bol nominovaný na Locus Award a Goodreads Choice Award v kategóriách Najlepšia fantasy. (wiki)

Erin Morgenstern – Nočný cirkus (The Night Circus) (2011)
Vydavateľstvo: Lindeni (Albatros media)
Rok vydania: 2021
Vydanie: druhé slovenské
Jazyk: slovenský
Počet strán: 368
Väzba: pevná / viazaná s papierovým obalom
Preklad: Tamara Chovanová
ISBN: 978-80-566-2168-4


cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB