NerdSpace #18 - Votrelec / Alien

Minulý týždeň sme oslávili Alien Day a pri tejto príležitosti sme sa spolu s našimi hosťami rozprávali o legendárnej frančíze.
Filmová história scifi
26. 4. oslavujú fanúšikovia science fiction svetový Alien day. Práve pri tejto príležitosti sme si pozvali do NerdSpace fanúšikov a nadšencov (nielen) filmovej frančízy Alien, ktorá sa zapísala krvavým písmom do análov popkultúry.

Spolu s našimi hosťami Petrom „Xiom“ Dunčákom, Marekom „Hyenou“ Eliášom a Albertom Balatkom z vydavateľstva Laser books sme si vzali na paškál nielen pôvodné filmy, ale aj širšie univerzum v podobe prequelov (Prometheus a Covenant) a sequelov či crossoverov ako Alien vs. Predator. Nezabudli sme ani na knihy, hry, komiksy, či niektoré nerealizované plány, ktoré ukazujú, ako mohla filmová séria Alien vyzerať. A nielen to! Spolu s našimi hosťami sme sa pokúsili vysvetliť najstaršiu otázku týkajúcu sa Votrelcov – čo to vlastne žere?
Nerd Space - Ep. 18 - Votrelec / Alien Disclaimer
Ak sa nebojíte a chcete sa dozvedieť nejaké menej známe informácie z Alien frančízy, nejaké tie novinky či pár zákulisných informácií, pustite si náš stream, ktorý môžete nájsť na kanáli twitch :)

A čo chystáme na zvyšok týždňa? To si môžete prečítať v našom programe.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Diskusia

Roland Axenberg
Inak to spojenie Votrelca 3 a Riddicka nie je nahodne. David Twohy bol jednym z dlheho radu nestastnikov (hovori sa o cisle 10!), ktori mali napisat scenar k Votrelcovi 3 a tak ako vacsina ostatnych skoncil v kosi. Twohy vsak o par rokov neskor prebral niektore veci zo scenara (vazen, stroskotanie na planete, silna zenska postava, prisery) a na jeho zaklade natocil Ciernociernu tmu. Tazke pravdepodobne vdaka Votrelcovi sa zrodila dalsia sci-fi legenda.
04.05.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2020)

Nerd Space