Ukážka: Vladimír Šlechta - Hraničář

Návrat Vladimíra Šlechty do sveta Krvavého Pohraničí.
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Hraničář. Prvé české vydanie (Brokilon, 2021).
Hraničář. Prvé české vydanie (Brokilon, 2021). Disclaimer
Cez hraničiarsku osadu nazývanú Chawyna prechádzajú komandá dobrodruhov, aby v bažinatom Orcigarde bojovali s orkami a drancovali rozvaliny starých chrámov. Moc Temného mága sa zdá byť nezlomiteľná, vyskytujú sa však názory, že jeho vláda nad Orcigardom už čoskoro skončí.
V týchto neľahkých časoch žije Jonni, obyčajný chalan z Chawyny. Bojuje s orkami aj s banditami, hľadá svoje miesto v hraničiarskej komunite. Stáva sa svedkom aj aktérom okamihov, ktoré zmenia "staré" Pohraničie na nepoznanie.
Kniha Hraničiar nadväzuje na romány Krvavé Pohraničí a Šílený les.

Vladimír Šlechta
_
Vladimír Šlechta sa narodil v roku 1960 v Liberci, ale väčšinu života prežil na juhu Čiech v Českých Budějoviciach. Roku 1984 absolvoval Stavebnú fakultu ČVUT, odbor vodné stavby, a potom bol zamestnaný v projekčných oddeleniach rôznych vodohospodárskych inštitúcií a tiež tri roky ako úradník u hasičov. Od polovice roku 1999 samostatne podniká v oblasti projektovania vodohospodárskych zariadení. Tiež nejaký čas externe vyučoval na stavebné priemyselnej škole.
Debutoval v roku 1993 v časopise Ikarie krátkou poviedkou Legendární zbraň. V roku 1999 vyšli prvé jeho dvaja romány: Projekt Bersekr a Ostří ozvěny. Do roku 2007 sa jeho kníh predalo celkovo okolo 15 tisíc kusov, je tak jedným z najpredávanejších českých autorov fantasy a sci-fi. Je dvojnásobným držiteľom ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu v kategórii Najlepšia publikovaná poviedka. V súčasnosti je (okrem zhruba štyridsiatich poviedok vydaných časopisecky alebo v rôznych antológiách) autorom zatiaľ dvadsiatich piatich kníh, v ktorých šikovne kombinuje prvky dobrodružnej science-fiction a fantasy. Jeho fantasy knihy sa odohrávajú vo svete Krvavého pohraničí, kým jeho science fiction tvorba je zasadená do postapo sveta o Oggerdovi a Posledního velkoměsta. (legie.info)

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Hraničiar

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Hraničiar