Ukážka: Michaela Merglová - Píseň severu (Delavský cyklus #2)

Ukážka z Písně severu, novej knihy od Michaeli Merglovej
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Píseň severu. Obálka prvého vydania (Epocha, 2021).
Píseň severu. Obálka prvého vydania (Epocha, 2021). / Zdroj Disclaimer
V Dussu prituhuje a nielen kvôli prívalom snehu a mrazu. Vo fujavici sa skrýva smrť a zrejme aj niečo oveľa horšie. V zasnežených horách sa strácajú bojovníci a niečo temného vraždí v uliciach. Ostrieľaný bojovník Cuchenan a jeho spoločník bard Minangar musí znovu spojiť svoje sily a vysporiadať sa s temnotou, ktoré doteraz nemuseli čeliť.
Nový príbeh zo sveta Piesne ocele, Delavského cyklu, ponúka dobrodružstvo, akciu, humor i vášeň v duchu najlepších príbehov meča a mágie.


Michaela Merglová_quoteblock
Michaela Merglová_quoteblock Disclaimer
Plzeňská rodáčka debutovala v roku 2015 poviedkou "Tři bratři" (Kočas 2015), bola trikrát Pasovanie na Lady řádu fantasy v súťaži O nejlepší fantasy a v poslednom ročníku sa stala víťaznou nositeľkou meča. Uspela tiež v literárnych súťažiach Žoldnéři fantasie, jej texty sa objavili tiež v antológiách Mladé čarodějky (2017) či Mlok (2017) alebo Koleje smrti (2018). V časopise Pevnosť publikovala fantasy poviedku "Budeme si hrát" (Pevnosť 02/2019).
Hrdinská fantasy Píseň oceli (2019) z vydavateľstva Epocha bola jej knižným debutom, na ktorý naviazala aktuálnym pokračovaním Píseň severu (2021). Najradšej sa vracia ku klasickej fantasy žánru meč a mágia, napríklad v poviedke "Nájemné meče" v zborníku Ve stínu magie (Epocha, 2019).
Okrem písania pomáha s prevádzkou webu triumvirat.cz, ktorý je zameraný na rady pre začínajúcich autorov, ako recenzentka tiež spolupracuje s žánrovými weby (fantasymag.cz) či časopisom Pevnosť. Žije v Prahe, pracuje v reklame, rada skladá piesne a hrá na ukulele a keď ju všetko štve, stavia sa na joge na hlavu.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB