Hellsing sa predstaví v hranom filme

Scenárista Johna Wicka chystá pre Amazon filmovú adaptáciu slávnej mangy Hellsing!
Filmová história scifi
Scenárista Derek Kolstad, známy vďaka filmom o Johnovi Wickovi chystá v spolupráci so streamovacou spoločnosťou Amazon Studios sfilmovanie slávnej hororovej mangy Hellsing. Podľa serveru Deadline bude Kolstad na prjekte figurovať ako jeden z producentov.
Obálka prvej časti mangy Hellsing
Obálka prvej časti mangy Hellsing / Zdroj Disclaimer
Manga sériu Hellsing napísal a ilustroval Kouta Hirano a vychádzala v rokoch 1997-2008. Ide o akčný horor, sledujúci boj organizácie Hellsing proti silám temnoty ako sú upíri, ghúlovia, netvory a iné nadprirodzené hrozby. Na čele organizácie stojí Integra Hellsing, posledný živý potomok slávneho upírobijca Abrahama Van Helsinga. Celá manga sa tak trocha odvíja s pohľadu mladej policajtky, Victorie Seras, ktorá počas boja smrteľne zranená. Zachráni ju tajomný Alucard, upír v službe Hellsingu, ktorý ju, aby jej zachránil život, premení samotnú na upírku.
Kouta Hirano
Kouta Hirano / Zdroj Disclaimer
Manga bola už dva krát prevedená do podoby animovaného seriálu. Prvý pokus bol v roku 2001, kedy ešte nebola celá manga dovydávaná. Preto museli producenti aproximovať a záver pôvodného anime sa líšil od toho, čo sa neskôr objavilo v mange. Preto sme sa v roku 2006 dočkali druhého, tentoraz predlohe vernejšieho pokusu v podobe 10 dielnej OVA s názvom: Hellsing: Ultimate, ktorá už adaptovala mangu omnoho presnejšie.
Hellsing Ultimate Trailer Disclaimer
Pre Kolstada, ktorý je sám fanúšikom upírskeho žánru, ide o prácu snov. Ako sa vyjadril, odkedy spoznal Hellsinga prostredníctvom mangy a anime, bol posadnutý myšlienkou vytvoriť jeho adaptáciu. Ako vyhlásil: „Šialený nový pohľad na mytológiu Draculu a Van Helsinga od Kouta Hirana je svieži, bizarný mix akcie a hororu, ktorý sa nepodobá ničomu čo sme doteraz videli.“
Derek Kolstad
Derek Kolstad / Zdroj Disclaimer
Je všal otázne, kedy sa filmu dočkáme, nakoľko má Kolstad teraz plné ruky práce, keďže sa podieľal okrem iného aj na scenári k seriálu The Falcon and the Winter Soldier a filmu podľa hry Dungeons & Dragons.

Ivana Kráľová

Ivana Kráľová
Som fanúšička filmov, seriálov a kníh rôznych žánrov a tiež popkultúry.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

8HitBoy
Hodnotiť dopredu je, samozrejme, kravina, ale hrane anime/manga adaptácie sú vždy buď super (Kakegurui, Alita, Gantz: O) alebo úplne strašné (Death Note, Dragon Ball), nič medzi. Tu by som bol ale optimistický. Predloha je výborná a snáď nás tvorcovia potešia :)
12.03.2021
jurinko
Boze, prosim, nie. Nie scenarista Johna Wicka... :-/
15.03.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB