scifi.sk pozerá: WandaVision (prvá reakcia)

Spoločnosť Marvel zverejnila zatiaľ tri epizódy zo seriálu WandaVision. Seriál o dvojici veľmi silných postáv z Marvel Universe ukazuje, že spoločnosť experimentuje a tieto pokusy im vychádzajú.
Podporte scifi.sk
Text bude obsahovať spoilery, preto ak si seriál máte v pláne ešte len pozrieť a nechať sa prekvapiť, nečítajte ďalej.
Dodnes sú k zhliadnutiu tri epizódy, z ktorých je každá iná ako tá predchádzajúca. Sama som si o projekte neprečítala nič, pretože záujem o Marvel Universe u mňa skončil asi po Avengers Endgame, a najbližšie som sa tešila akurát na nových Strážcov Galaxie (pretože som tajne zaľúbená do Star-Lorda), ktorých vydanie je v nedohľadne.
WandaVision - Plagát
WandaVision - Plagát / Zdroj Disclaimer
Prekvapil ma prvý diel, ktorý je celý čierno-biely. Seriál sa inšpiroval starými americkými sitcomami a zatiaľ to vyzerá tak, že každý diel sa bude odohrávať v inom desaťročí. Postavy sú šťastné, správajú sa bezstarostne, čo je trochu v priamom rozpore s tým, v akom rozpoložení sa ocitli na konci Endgame. Ďalšie prekvapenie je, že Vision žije a s Wandou sa ako novomanželia práve prisťahovali do typického amerického domčeka na predmestí. Prehnané šťastie a radostné emócie vás paradoxne skôr znepokojujú a sú v priamom rozpore s tým, že postavy sa občas dostanú do nejakej slučky, v ktorej sa zaseknú. V prvom dieli to bol napríklad moment, keď Wanda a Vision sedia pri večeri s Visionovým novým šéfom v práci a jeho manželkou a šéf, pán Heart sa začne dusiť kúskom jedla. Postavy zamrznú a len na seba hľadia, nikto nič nespráví, akúrat pani Heartová dookola opakuje meno svojho manžela.
Druhý diel sa odohráva opäť v čierno-bielych odtieňoch, avšak čas sa posunul o dekádu. Správanie postáv naznačuje ešte viac, že čosi nie je v poriadku, či už veľmi divnými hláškami, ktoré v kontexte rozhovorov nedávajú zmysel, ale predpokladám, že odkazujú na niečo, čo sa s postupným rozuzlením seriálu dozvieme. Na konci zisťujeme, že Wanda otehotnela a takisto sa menia farby, pretože v sedemdesiatych rokoch už vznikali prvé farebné televízory.
Nedávno vyšiel tretí diel a ten už o odhaľuje trochu viac. Wanda je čudným spôsobom tehotná, jej pôrod trvá asi päť dní a susedka, ktorá jej pomáha pri pôrode pri zmienke o Wandinom bratovi položí Wande otázku: Zabil ho Ultron?
Kamera robí tiež dobrú prácu, čo sa týka atmosféry epizód. Pri udalostiach, ktoré poukazujú na to, že niečo nie je v poriadku, kameraman približuje na tvár postavy a vy vidíte všetky jej emócie, ktoré prežíva. Zaujímavou postavou, ktorá ale zatiaľ nedostala veľa priestoru je Agnes, ktorá môže odkazovať na komixy, kde čarodejnica menom Agatha Harkness, ktorá slúžila marvelovskému Satanovi - Mephistovi. Ako som spomínala Wanda na konci druhého dielu otehotnie, a v treťom dieli porodí a to dvojčatá, ktoré majú tiež istý osud práve v komixoch, pretože Mephisto si ich chce vziať a nakoniec sa stanú novou generáciou Avengers.
Ak ste videli vydané epizódy, možno ste tiež nadobudli pocit, ako keby Wanda s Visionom boli uväznení niekde, rovnako ako napríklad Jim Carrey v Trueman Show. Občas to vyzerá, že Wanda túto bublinu ovláda, pretože niekedy sa zasekne a dej epizódy sa pretočí späť o niekoľko sekúnd a Vision zrazu zabudne, že sa niečo podobné dialo. Tento pocit u mňa vyvrcholil na konci tretieho dielu, kde sa vyššie spomínaná susedka vráti späť do prítomnosti a vyzerá to tak, že ju tam odčarovala Wanda.
WandaVision - Trailer - WandaVision trailer Disclaimer
Uvidíme, či sa seriál bude posúvať o desaťročia aj naďalej, ak správne počítam, na konci prvej série by sme sa teda mali ocitnúť v roku 2040. Doteraz vo mne zanechal najmä pozitívne a nadšené pocity, duplom pre svoju unikátnu atmosféru a znepokojivé momenty.

Zubka

Zubka
Zvyčajne neviem, čo so životom a preto namiesta štúdia mojej vysnívanej sociálnej pavedy prokrastinujem pri young adult literatúre.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

WandaVision

Ďalšie články a poviedky v téme scifi.sk pozerá

scifi.sk pozerá: WandaVision (prvá reakcia)

Spoločnosť Marvel zverejnila zatiaľ tri epizódy zo seriálu WandaVision. Seriál o dvojici veľmi silných postáv z Marvel Universe ukazuje, že spoločnosť experimentuje a tieto pokusy im vychádzajú.

scifi.sk pozerá Fate: The Winx Saga (prvá reakcia)

S young adult seriálmi akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Nechala som sa zlákať peknými kulisami a pozrela si niečo, nad čím by som obyčajne mávla rukou. Ako to dopadlo?