Časopis Jupiter sa vracia so Startovačom

Slovenský elektronický časopis Jupiter zameraný na science fiction a fantasy ohlasuje po troch rokoch nové číslo. Jeho vydanie podporuje ho crowdfuningová kampaň. Zapojíte sa aj vy?
Prebieha hlasovanie Fantastická poviedka 2020/06
Jupiter 10
Jupiter 10 Disclaimer
Časopis Jupiter vznikol v roku 2011 z elektronickej verzie fanzinu Istrozin. Do roku 2017 vyšlo jedenásť čísel (vrátane nultého a čísla 6.5). Prvé čísla boli bezplatné a ich spoločným znakom boli americké poviedky doplnené o rozhovory s autormi. Od čísla 6, prvého plateného čísla, vydával Jupiter subžánrovo zamerané špeciály – témou bol steampunk, potom postupne space opera, kyberpunk a horor. Časopis prinášal aj poviedky zo súťaže Poviedka Istroconu, ktorú vydavateľstvo spoluorganizovalo. Vo februári 2019 však vyšlo deviate číslo a ďalšieho sme sa odvtedy nedočkali, hlavne pre rodičovské povinnosti vydavateľa a šéfredaktora časopisu Martina Králika.
Martin Králik
Martin Králik / Zdroj Disclaimer
Teraz je však všetko inak. Jupiter 10 bol oficiálne avizovaný. Má obsahovať novelu Jana Kotouča a poviedky troch kvalitných slovenských autorov – Antona Stiffela, Janka Gálika a Zdena Jašeka. Časopis je tradične bohatý na rozhovory, tentokrát sľubuje megainterview s anglickými a americkými autormi a rozhovor s predsedom novej Slovenskej akadémie fantastiky Františkom Gagom. Všetko to má doplniť komiksová príloha od vydavateľstva Royal Dirties.
Časopis môžete získať a podporiť v crowdfundingovej kampani. Odmeny sú rozdelené do dvoch skupín a odstupňované podľa výšky dotácie. Za 5-eurovú dotáciu môže bežný čitateľ získať jedno elektronické číslo, za 25 eur dostanete kompletný archív tvorby vydavateľstva Rogerbooks. Vyššie odmeny sú viac zamerané na firmy – tie môžu za 100 eur dotovať poviedku (nad názvom poviedky sa uvedie meno sponzora alebo názov firmy, ktorá poviedku podporila), za 200 eur získať vnútornú stranu obálky alebo za 500 eur dotovať celé číslo časopisu, pričom meno alebo názov sponzora sa bude uvádzať na obálke a vo všetkých súvisiacich textoch pri názve časopisu. Suma 500 eur je aj cieľová čiastka kampane, ktorá skončí 13. marca.
Jupiter bude definitívne predstavený na festivale Slavcon 2020 v dňoch 17. až 19. apríla 2020.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB