Fenomenálna Kirké na televíznej obrazovke

V dielni HBO sa rodí miniséria na motívy románu Kirké od Madeline Millerovej.
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Streamovacia služba HBO Max odvysiela 8-dielny seriál Kirké – adaptáciu rovnomenného svetového bestsellera z pera Madeline Millerovej. Veľkolepý televízny projekt zastrešuje dvojica popredných scenáristov – Rick Jaffa a Amanda Silverová (tvorcovia trhákov Zrodenie planéty opíc a Jurský svet). Jaffa a Silverová napíšu scenár a budú zodpovední aj za produkciu Kirké.
Madeline Miller - Portrét Madeline Miller
Madeline Miller - Portrét Madeline Miller / Zdroj Disclaimer
Román Madeline Millerovej predstavuje moderný feministický pohľad na svet gréckej mytológie a príbeh rozpráva samotná Kirké. Na stranách knihy sa hrdinka mení z opovrhovanej nymfy na mocnú čarodejnicu, ktorá je schopná napadnúť bohov, titanov a iné mytologické tvory.
„Kirké rozpráva epický príbeh lásky, straty, tragédie a večného konfliktu, divák sleduje dej z ostrého ženského uhla pohľadu,“ uviedla Sarah Aubreyová, vedúca pôvodného obsahu platformy HBO Max. „Už dlho som fanúšikom toho, čo Rick a Amanda vytvárajú, obdivujem ich schopnosti budovať epické, imaginárne svety a tiež tvoriť emocionálne dynamické postavy. V spolupráci s producentmi Petrom Cherninom a Jenno Toppingovou máme ten najlepší tím, ktorý privedie Kirké na obrazovku,“ dodala.
Vďaka Kirké prenikne dvojica Jaff a Silverová do sveta televízie a opäť nadviažu spoluprácu s filmovou spoločnosťou Chernin Entertainment, s ktorou sa spoločne podieľali na tvorbe trilógie Planéty opíc vrátane najnovšieho pokračovania Vojna za planétu Opíc.
Vďaka Rickovi a Amande čoskoro uzrie slnko sveta aj hraná Disneyovka Mulan.
Kirké - Obálka - Obálka slovenského vydania
Kirké - Obálka - Obálka slovenského vydania / Zdroj Disclaimer
Kirké sa na pultoch kníhkupectiev objavila v roku 2018, zožala obrovský úspech, teší sa z vynikajúcich čitateľských recenzií a 16 týždňov si udržala prvenstvo v rebríčku bestsellerov New York Times. V Spojených štátoch sa dosiaľ predalo viac ako pol milióna výtlačkov. Kniha získala ocenenie Indie Choice Award, ako aj Goodreads Choice Award za rok 2018 a zaradila sa do užšieho výberu Women’s Prize for Fiction za rok 2019. Román bol preložený do 22 jazykov vrátane slovenčiny. Za vydarený slovenský preklad, ktorého recenziu si môžete prečítať tu, vďačíme Jane Pernišovej.
Vydavateľstvo Tatran pripravuje vydanie autorkinej ďalšej knihy Spevu o Achillovi.
Objednajte si priamo na martinuse: Madeline Miller - Kirké
(Nákupom cez tento link podporíte scifi.sk)

Petronela Pavlíková

Petronela Pavlíková
.

Súvisiace objekty SFDB

(?)

Kirké

(2018)

Kirké

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(?)

Kirké

(2018)

Kirké