prihlásenie | registrácia   Login with Facebook
scifi.SK -=- scifi space: Festival fantazie 2017 láka na hercov z Game of Thrones a Stargate SG-1
Spacenews


 
spacenews PRIDAJ VLASTNÚ SPRÁVU
Festival fantazie 2017 láka na hercov z Game of Thrones a Stargate SG-1
23.06.2017 9:00 | Kategória: Magazín - Akcie | Zdroj: Festival fantazie | Autor: Alexander Schneider
Na najväčšom českom festivale popkultúry v malebnom mestečku Chotěboř sa toto leto zastavia okrem tisícov fanúšikov aj herecké osobnosti ako Dominic Carter (Game of Thrones) a Teryl Rothery (Stargate SG-1). Merať cestu sa teda oplatí.
22. ročník veľmi vyhľadávaného conu Festival fantazie, ktorý prebehne od 29. júna do 9. júla 2017 (áno, počítate správne, tento con trvá úžasných 11 dní) v malebnej Chotěboři, prinesie do Českej republiky okrem bohatého programu aj zaujímavých hostí.

Festival fantazie 2017 - Reklamné - Banner 1Program je veru bohatý a vypĺňa neprestajne celý čas conu. Od scifi, fantasy a horor cez hry a súťaže v kostýmoch, si tu nájdete skoro všetko v 25 programových líniách, ktoré sa venujú jednotlivých seriálom a filmom ako napr. Stargate, Star Trek, Star Wars, Doctor Who a podobne, ale aj tématickým zoskúpeniam ako anime, britským seriálom a kultúre či pohybovým záujmom. Ak by ste sa naklónovali, tak by ste mali šancu stihnúť spolu až 1400 programových blokov - besied, súťaží, workshopov a prednášok. To všetko od 9:00 hod. ráno do 3 hodiny rannej v noci!
V miestnom kine beží tiež ponuka skoro 50 najlepších tématických filmov sezóny. Medzi nimi nechýbajú ani májové a júnové premiéry, či premiéra Spider-Man: Homecoming. Zo zahraničných hostí budete mať šancu sa stretnúť s Teryl Rothery, ktorá je známa najmä z role lekárky Dr. Janet Fraiserovej zo seriálu Hviezdna brána alebo Dominica Cartera, ktorý hral veliteľa mestskej hliadky Janosa Slynta v seriáli Game of Thrones.

Festival fantazie 2017 - Scéna - FF 2016 - HerňaObrovské množstvo hier nájdete vo veľkej videoherni (so 40 konzolami a 50 počítačmi) či herne stolových hier (so 710 stolami pre stolné hry). V herniach nájdete všetko - od tanečných hier cez hudobné, stolové, kartové, hry miniatúr až po hry na hrdinov. Voľné hranie, výučba hier, zoznámenie sa s novinkami, turnaje o hodnotné ceny ale aj prednášky a súťaže o hrách, to všetko je súčasťou Festivalu fantazie.

Festival fantazie 2017 - Scéna - FF 2015 - CosplayZo špeciálneho programu vyberáme ešte napr. kostýmovú súťaž FF Cosplay, Polnočnú tanečnú a ďalšie párty, Večer fantazie s vyhlásením cien Aeronautilus, stánok MatFyz fakulty so zábavne poňatou matematikou a fyzikou, MoveCon s možnosťou naučiť sa základy tancov, bojových umení alebo šermu.

Festival poskytne tiež zameranie na fanúšikov vojenstva, dejín a technológií. Je zameraný ako na dospelých, tak na deti a zároveň ponúka aj možnosť zabezpečenia ubytovania (vraj sú ešte stále voľné miesta), lacné stravovanie a občerstvenia priao na mieste, parkovanie zadarmo, šatňu a mnoho ďalších služieb. Niektorí to berú ako možnosť dovolenky a myslím, že nerobia zle.

Viac informácií nájdete na www.festivalfantazie.cz - my zo scifi.sk tam určite budeme. ;)
Alexander Schneider

Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.
Kvalita tejto spacenews: Ak chceš hodnotiť spacenews, musíš byť prihlásený
diskusia zobraz diskusiu
Strana:|<  <  (1)  >  >| 
Príspevok:
Sledovanie: odoberať nové príspevky v téme na email (len pre registrovaných).
Registrovaný užívateľ
Neregistrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zabudli ste svoje heslo?
Otravuje ťa neustále vyplňovanie mena, emailu či krkolomné rozpoznávanie textu.
Zaregistruj sa, kde si môžeš vytvoriť svoj profil a po prihlásení je tento formulár pre teba už minulosťou.
Meno:
Email: (nebude zverejnený)
Podmienky: čítal som a súhlasím s podmienkami
  Podporte scifi.sk

  Cosplay týždňa
Diskusia: 0 (začiatok)
staršie  
Facebook
 
Twitter
 
Súvisiace linky
 
Súvisiace články
Ohliadnutie za Festivalom Fantazie 2017
27.07.2017 8:00
Diskusia: 0 (začiatok)
 

copyright © 1995 - 2018, Force Majeure
scifi.sk, ročník 2018, vychádza denne, ISSN 1339-8180

Vydavateľ: Force Majeure, Boženy Němcovej 5, 08005 Prešov
Zástupcovia redakčnej rady: Stanislav Lacko, Alexander Schneider, Roman Schnellbach