B5 News - Paródia v pozadí seriálu

Ako príklad toho, s akým prístupom sa točil Babylon 5 - a teda, čo sa stane, ak pošlete pár chlapíkov z oddelenia pre špeciálne efekty, aby natočili nejaké mimozemské televízne noviny.
Podpor scifi.sk 2% dane
Podľa prepočtov bolo pre pilotný film Babylon 5: The Gathering vytvorených asi 60 dizajnov mimozemských rás (vrátane tých rôznych bábok, ktoré je vidno ešte v starej verzii pilotného filmu) a tri z nich sa dostali aj do televízneho spravodajstva Babylonu 5, ktoré bolo vysielané v pozadí niektorých scén.
Babylon 5 - Produkcia - B5 News - Koláž
Babylon 5 - Produkcia - B5 News - Koláž Disclaimer
Príbeh okolo toho je, že pri tvorbe kulís a montovaní malých starých CRT obrazoviek priamo do nich sa zistilo, že neexistuje žiaden materiál, ktorý by na nich mohol v pozadí bežať a preto sa pár chalanov z Foundation Imaging a prostetickej skupiny okolo John Crimswella, ktorých neskôr vymenilo počas seriálu Optic Nerve, vybralo do neďalekej púšte - niekoľkí z nich v plnom mejkape - a natočilo túto televíznu správu.
Obsahovala Zigmanda Fishbeama ako interviewuje Gornského veľvyslanca Snarglea D'Lang D'Lang Tretieho a pilota Spojenej federácie planét kapitána Starlighta, ktorý stroskotal na Gornskej planéte... Pre kapitána to ružovo neskončilo.
Tu je celé znenie správ:
Babylon 5 - Ukážka - B5 News Disclaimer
Na pozadí v monitoroch sa toho vysielalo počas seriálu ešte viac, ale zdá sa, že toto je jediné video, ktoré sa dostalo na verejnosť. :)

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

cyberstorm
mam otazku: toto bolo vazne tocene v obdobi B5 (pre B5)? Ak ano, tak by som upozornil trekkies ze je tam asi prvy krat uvedena NX-1 (ta havarovana federacna lod)...
21.11.2012

Bester (Anonym)
Mne to pripada ako fake. Neverim, ze uz v roku 1993, resp. 1992 kedy predpokladam, ze sa Gathering nakrucal, uz existoval design pre Enterprise NX-01.
21.11.2012

Šaňo aka Babcom
Tipujem, ze tie zeleno-cierne veci tam pridali neskor... :D
21.11.2012

Bester (Anonym)
No ak to bolo pridane neskor, tak moze byt:)
21.11.2012

Šaňo aka Babcom
Prave som to pozrel este raz... myslim, ze tu NX-1 tam nejak dorobili... ani to pozadie okolo nej nepasuje... bolo by zaujimave vidiet, co tam bolo predtym. :D
21.11.2012

kAnYs
Seriously? Pozerali ste si znova Gathering, je to tam v pozadi?
27.11.2012

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5