Scenárista Wolverina prepisuje Úsvit planéty opíc

Fox sa popozeral naokolo, ktorý scenárista je ešte voľný a našiel Marka Bombacka, aby prešiel scenár pripravovaného pokračovania nového filmového spracovania Planéty opíc. Matt Reeve režíruje.
Podporte scifi.sk
Dawn of the Planet of the Apes - Scéna - Cézar
Dawn of the Planet of the Apes - Scéna - Cézar / Zdroj Disclaimer
Bomback pracoval na niekoľkých vysokoprofilových projektoch ako Live Free and Die Hard, Unstoppable, Total Recall alebo The Wolverine, ktorý sa práve natáča.
Bomback vyzerá ako solídny výber pre scenár tohto filmu. Prvý film bol veľmi pekne napísaný a som veľmi zvedavý na to, čo sa vykľuje z tohto pokračovania. Vieme, že Cézarov príbeh bude pokračovať jeho nadvládou nad ľuďmi. Andy Serkis už potvrdil, že si zopakuje rolu Cézara a Fox sa snaží film pretlačiť na 23. mája 2014.
Je to druhá veľká zmena v prácach na filme. Po tom, čo sa pred nejakým časom Rupert Wyatt, režisér prvého filmu, odporúčal, že teda záujem predsa len o pokračovanie nemá, sa štúdio Fox vybralo v panike hľadať náhradu, aby stihli premiéru v roku 2014. Zo stretnutí s potencionálnymi režisérmi sa nakoniec ako naschopnejší ukázal Matt Reeves (Cloverfield). Uvidíme, či film zvládne na rovnako dobrej úrovni.

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB