B5 na DVD s Dolby a vo Widescreen

Po tom, čo minulý týždeň vyplávali na povrch správy, že sa Warner Bros. konečne rozhodol vydať B5 na DVD médiu, k nám došli ďalšie informácie.
Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)
Akonáhle sa fanúšikovskou komunitou Babylonu 5 minulý týždeň prevalila správa o vydaní B5 na DVD nosičoch, rozbehlo sa na internete hneď niekoľko diskusií o najžiadanejších formátoch obrazu a zvuku.
Preferovaným obrazovým formátom je samozrejme Anamorphic Widescreen, čiže formát, ktorý sa prispôsobí vášmu televíznemu prijímaču (4:3 alebo širokoúhla uhlopriečka). JMS sa už dal počuť, že vybraný formát je "Widescreen", čiže širokoúhlo zostrihnutý obraz. Pravdepodobne ale pôjde o už zadefinovaný obraz ako tomu bolo u verzie filmu "Na počiatku / In the Beginning", ktorý už na DVD vyšiel minulý rok. Čoho sa pri prevode Masters pások na Widescreen fanúšikovia (čiže aj my všetci) obávajú najviac, je zobrazenie sekvencií so CGI (Computer Generated Images) - špeciálnymi efektami, ktoré boli už v DVD verzii filmu "Na počiatku" ustrihnuté zhora a zdola aby pasovali do širokoúhleho obrazu.
Čo sa týka zvuku, ten sa bude - podľa poslednej zo správ od JMS - na DVD vyskytovať vo formáte Dolby 5.1.
Takze je jasné, čo je potrebné urobiť dievčatá a chlapci... Šetriť. Šetriť. Šetriť. (Voľne parafrázované podľa V. I. Lenina.)

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5