Virtuóz

Hlavne sa nenamotať!
Filmová história scifi
Ern sa zamrvil v kresle. Bolo zvláštne tvarované, snáď malo byť anatomické, či čo, ale jediný výsledok bol, že ho všade rovnomerne tlačilo. Dlane sa mu potili a srdce bilo ako opreteky.
„Nicole,“ oslovil zelenookú blondínu, ktorá sa objavila v jeho zornom poli. „Nechcem to robiť!“
Ignorujúc jeho protesty, strčila mu do rúk dosky s nejakými papiermi a pero.
„Tuto to podpíš!“
Neochotne škrabol na papier svoj autogram. Už sa na to raz podujal a teraz to musí dotiahnuť do konca.
Na hlavu mu nasadili prilbu. Bola taká masívna, že mu celkom prekryla oči. Dianie okolo seba musel preto vnímať zvyšnými zmyslami. Tá myšlienka mu na pohode rozhodne nepridala. Mimovoľne sa mykol, keď pocítil pichnutie v lakťovej jamke. Stimulanty. V temnote prilby vnímal len vlastný zrýchlený dych.
„Tri, dva,“ doliehalo k nemu tlmene. „Jedna, teraz!“
Tenučké elektródy prerazili jeho lebku. Vzopäl sa v kresle, ale len na okamih. Bolesť rýchlo ustúpila a vystriedal ju ten zvláštny pocit, že miesto vnútorností má v tele vákuum. Zaťal zuby. Dúfal, že to už nikdy viac nezažije a teraz je to späť. Voľný pád.
***
„Už to nerobím,“ odsekol, len čo ju zbadal.
Nicole sa vyhupla na vedľajšiu barovú stoličku, akoby ho ani nepočula. V duchu zaklial. Pozeral správy, rozhodne dostatočne na to, aby vedel, prečo za ním prišla. Jej kožená minisukňa, lodičky a lákavý výstrih len potvrdzovali jeho podozrenie.
„Nepočuješ?“ oboril sa na ňu. „Odpoveď je nie!“
„Ern, potrebujeme ťa!“
„To je mi jedno, skončil som s tým!“
Mierne sa predklonila a pozrela naňho spod vejára uhľovočiernych mihalníc.
„Si najlepší,“ vyslovila dôrazne.
Ako zhypnotizovaný sledoval miesto, kde sa jej oblé prsia stretávali a tvorili zmyselný jarček. Pomaly dvihol k perám pohár so škótskou a na dúšok do seba obrátil jeho obsah.
„Dočerta, Nicole,“ zaúpel. „Nemáš poňatia, čo odo mňa žiadaš. Vieš vôbec, aké je to riskantné?“
„Poznáme možné riziká. Neprídeš skrátka, Ern. Sľubujem.“
Jej hlas znel tak dôveryhodne, tak lákavo, že vo svojej istote zakolísal. Povzdychol si. V tej chvíli by bol najradšej kdekoľvek inde na svete.
„Toto budem do smrti ľutovať.“
***
Vonkajší svet prestal existovať. Vlastne celý svet prestal existovať. Jediné, čo kedy poznal, bol dômyselný systém jednotiek a núl. Prenikol doň, do samotnej podstaty. Stal sa jediným bohom vo vlastnom svete. Dokázal ničiť, ohýbať a pretvárať jedinou myšlienkou.
Neprestal s tým preto, lebo to nenávidel. Naopak. Bol v tom naozaj najlepší. Jeho posadnutá myseľ hladko skĺzla do starých koľají niekdajšej závislosti, zanechala za sebou fyzický svet. Ern zabudol na Nicoline oblé trojky, akoby ani nikdy neexistovali.
***
„Fibriluje! Nabiť na dvesto!“
Nicole meravo sledovala pokusy lekárskeho tímu vrátiť Erna medzi živých.
„Vedeli sme, aké je riziko,“ zamrmlal admirál a jemne jej stisol rameno. „Neberte si to tak.“
„Neberiem.“
S kamennou tvárou sa zvrtla na odchod. V kútiku oka sa jej leskla jediná slza.

Myrmarach

Myrmarach
Tvorivá Jack-of-all-trades, toho času na materskej dovolenke.

Diskusia

B.T. Niromwell
Pripomína mi to, ako sa ľudia pripájajú do Matrixu. Ťažko sa ale stotožňuje s postavami alebo sa im držia-nedržia palce, keď človek vlastne nevie, k čomu celá akcia je, je na niečo prospešná? Zachraňuje svet alebo svet alebo je to zo strany Nicole čisté sebectvo? Nevieme.
20.02.2021
cyberstorm
POINTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Co je to "TO" v com bol dobry? Co mal urobit?
SAKRA, ja chcem vediet pozadie!
Veronika, fakt, toto ma fakt bastvalo. Celkovo mi to pride dobre napisane, fakt velmi dobre. Dokonca som si pri metafore ako " spod vejára uhľovočiernych mihalníc" hvizdol. Atmosfera podobna Matroixu, alebo ak chces, tak Neuromanceru. Naozaj, velmi dobry nazank kyberpunku.
Lenze si ukazala iba trailer a nie cely film. A v tom je problem. Ja chcem vediet vo co slo!
20.02.2021
cyberstorm
sorry za preklepy...musim sa naucit po sebe citat...
Ale vazne...co to TO bolo?
20.02.2021
Myrmarach
@Fero naozaj chceš celý film za jednu hodinu? 😂
Taká dobrá zas nie som :)
20.02.2021
Marek Páperíčko Brenišin
Začiatok je výborný. Nie som si istý, či som pochopil koniec, respektíve, neviem presne, čo robil, len to, že to zhodnotil admirál mi naznačuje niečo vojenské. Má to nádych sci-fi, možno nejakého cyberpunku? Neviem prečo som si spomenul na Kuzeho z anime Ghost in the Shell.
Chválim ale prácu s textom, používaš naozaj skvelé vety a tempo textu slúži tebe, nie ty jemu. Dal som 9 bodov za tú atmosféru.
20.02.2021
cyberstorm
atmosfera bola naozaj skvela. Myslim si ze mas nabeh stat sa riadnou kyberpunkerkou ;)
@Veronika: mozno by stacilo len naznacit jednou vetou: tajna vojenska operacia, kradez heroinu, sabotaz nepriatelskej stanice, boj proti UI...cokolvek ;) Fakt mi tam chyba pozadie :/
20.02.2021
Nebuzardar
Skvelá atmosféra v bare aj v celej poviedke ☺
20.02.2021
8HitBoy
Braindance, braindance! 😁
Premakané! Veľmi sa mi páči ako píšeš, už to jednoducho máš v oku, v ruke, všade. Hoci som bol vždy skôr steampunker, v poslednej dobe si dosť ulietavam práve na cyberpunku, čiže atmosférou si mi dosť ulahodila. Podarený a výborne podaný kúsok.
21.02.2021
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.