Les

Ako prvú poviedku nového roka si dáme jednu trošku výnimku z rámca, na ktorý ste bežne zvyknutí. Ide o mikro-horor, ktorý asi najlepšie vystihuje samotné vyjadrenie autora: "18+ 18+ 18+ Prvé ospravedlnenie: nie je to scifi, ani fantasy. Pardon. Druhé ospravedlnenie: je pol šiestej ráno, celú noc nemôžem zaspať. Toto mi blúdilo hlavou. Mal som túžbu dostať to von. Táto mikropoviedka je zrejme hlúposť, ale tie sa často rodia v hlavách takto neskoro v noci. Napadlo mi síce, ako tam pridať scifi prvky, ale tým by som to asi skazil. (viem, že admin asi dopíše "Prvá poviedka tohto autora na našom serveri.", ale nebude to pravda. Toto je moja druhá poviedka, ale tú prvú som uverejňoval pred rokmi a nebudem sa k nej priznávať) Už mlčím. Čítajte. Súďte."
Filmová história scifi
Díval som sa do jej zhasínajúcich očí. Ako ju život opúšťal, môj akoby sa napĺňal. Do skrehnutých prstov sa vracalo teplo, bolesť chrbta trápiaca ma týždne sa odrazu stratila, zrak sa vyjasnil. Sťažka som dýchal a v nose cítil železitú vôňu krvi a odporný pach vychádzajúci z dobodaného brucha. Mal som jej radšej podrezať hrdlo, ale to by sa nesmela tak brániť, hlupaňa! Nemohla proste prijať jej osud z mojich rúk? Nie, musel som bojovať, tak ako o všetko v živote. Naposledy som sa zahľadel na jej telo. Krv sa rozlievala rovnomerne okolo jej tela a vytvárala obraz motýlích krídel. Rozhodol som sa, že si ten obraz vypálim do pamäte.
Kráčal som lesnou cestou, sneh vŕzgal po mojimi nohami a ja som sa cítil živý. Pocit, ktorý som nemal už roky. Moje zmysly boli zostrené - počul som každý pohyb konáru, videl som každú vločku poletujúcu krajinou, cítil ostrosť decembrového vzduchu... počul som rýchle kroky znenazdania objaviac sa za mnou, videl som blížiaci sa tieň muža, cítil ostrosť čepele prechádzajúcej mojim krkom.
Díval som sa do jeho žiariacich očí. Ako môj život vyhasínal, jeho žiaril. Že som ho mohol zastaviť, už keď som videl jeho tieň? Mohol, ale nechcel som mu vziať túto chvíľu, vedel som, čo to preňho znamená. Ja som svoju najväčšiu rozkoš už prežil, teraz je na rade on. Možno o chvíľu on bude rozprávať tento príbeh.

Neviem Nepoviem

Neviem Nepoviem

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Fuuuha, inconsistency is strong in this one!
Ako lyrika to ujde. Ale ani neviem, čo sa stalo, len tam bol asi súboj, a dokonca mám dojem, že to rozprávajú obeť aj útočník. Dokonca mám dojem, že zo ženy sa stáva muž (jeho vs. jej)!
Za peknú lyriku som dal 4, ináč by šli body ešte nižšie.
07.01.2017
Ajka
Mňa by celkom zaujímalo, či aj žena bola vrahyňa.
Na nebezpečne vysokú mieru smrti mini poviedka napísaná prekvapivo živo! :D
A keďže mám povolené súdiť, tak ťa idem na verejnosti pokarhať za vetu: Nemohla proste prijať jej osud z mojich rúk?, kde má byť správne použité "svoj osud" :D Toť vše, lebo ostatné je super!
07.01.2017
jurinko
Ja to skor vnimam ako kolobeh - nikto sa na nikoho nemenil, len predatora zabil nejaky dalsi predator, pravdepodobne velmi podobneho razenia. Ale nemozem povedat, ze by ma to nejako uchvatilo. Ako nocny napad pochopitelne, len niekedy je dobre aj nocnym napadom dat radsej cas na zrenie, mohlo z toho byt nieco viac. Takto je to taky novorocny vystrel do tmy. Nechcem to hodnotit, aby som autora nepodporoval v podobnej tvorbe. Pretoze napriek tomu, ze hodnotenie je asi pomerne vysoke, kvoli absencii nejakych vyraznejsich chyb, mne sa to zdalo byt zbytocne a nedotiahnute. Ale to sa mi zas zdaju byt skoro vsetky mikropoviedky, tak neviem. Kazdopadne som dal 7 a dufam, ze nabuduce uz to bude premakanejsie a vyzivnejsie ;-)
09.01.2017
Adhara
Malo to lepšiu myšlienku ako mnoho dlhších diel. Z takého drobnučkého priestoru podľa mňa oveľa viac vytĺcť nemožno, ani keby bol autor bársaký génius. Na druhej strane však autora nikto priestorom neobmedzoval a tak sa táto prilepšujúca okolnosť použiť nedá. A poviedky som už čítala aj oveľa lepšie, hoci skoro všetky boli dlhšie. Tak mi to nejako bodov vychádza na 6.
24.02.2017
Aleš Horváth
príbeh zaujal, je tam pre mňa absurdita toho kolobehu vraždenia, ale to už nepatrí k literárnej kritike, ale skôr filozofickej rovine príbehu. páčilo sa mi to.
Napadla ma iná verzia, obeť sa prevteľuje do vraha a tak získava nesmrteľnosť
19.06.2017
Aleš Horváth
príbeh zaujal, je tam pre mňa absurdita toho kolobehu vraždenia, ale to už nepatrí k literárnej kritike, ale skôr filozofickej rovine príbehu. páčilo sa mi to.
Napadla ma iná verzia, obeť sa prevteľuje do vraha a tak získava nesmrteľnosť
19.06.2017
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.