Oheň nad hlbinou (1992)

Tisícky rokov v budúcnosti obývajú mnohé rasy vesmír, v ktorom je potenciál mysle daný miestom v univerze, kde sa nachádza. Od superinteligentných bytostí v Transcende až po limitované mysle z Nemyslených hlbín, v ktorých fungujú iba jednoduché bytosti a technológie. Nik nevie, aké prapodivné sily r...

Info

Slov. názov Oheň nad hlbinou
Orig. názov Fire Upon The Deep, A
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Tisícky rokov v budúcnosti obývajú mnohé rasy vesmír, v ktorom je potenciál mysle daný miestom v univerze, kde sa nachádza. Od superinteligentných bytostí v Transcende až po limitované mysle z Nemyslených hlbín, v ktorých fungujú iba jednoduché bytosti a technológie. Nik nevie, aké prapodivné sily rozdelili vesmír do týchto "myšlienkových regiónov", no keď národ Straumliov použije prastarý artefakt z Transcendu ako zbraň, pustí tento z obojku silu obrovských rozmerov, ktorá zničí tisícky svetov a zotročí všetku prírodnú a umelú inteligenciu. Na úteku pred touto silou je rodina vedcov vrátane dvoch detí zajatá Tines, mimozemskou rasou s tvrdou stredovekou kultúrou. Záchranná - nie čisto ľudská - misia je vyslaná na ich záchranu.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podpor scifi.sk 2% dane

Minirecenzie

Videá

Články

V. Vinge: Oheň nad hlubinou - Recenzia

Málokedy sa mi stáva, že dočítam knihu za jeden deň, hlavne ak má viac zväzkov. K útlemu zoznamu sa tentokrát pridala aj Vingeho Oheň nad hlubinou, alebo ako ju ja nazývam: Medzi Mocnosťami a Psami.

4 komentárov

Ďalšie objekty v ságe