Diskusia 1/1: Zúfalstvo

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Diskusia

MartinB
Hneď na začiatku by bolo šťastnejšie použiť výraz svätená voda. Svätá voda ma hneď zabrzdila a musel som hľadať, či sa tomu vraví aj tak. Vo vetách sú nejaké slovíčka navyše, napríklad : Pomaly a opatrne sa postavil - Stačí napísať opatrne, pomaly je tam potom zbytočné. Potom tam bolo dosť takých detailov, ako napr. keď si zapálil z takmer plnej krabičky cigariet, odložil do vrecka len zapaľovač, cigarety už spomenuté neboli... alebo keď boli popísané predmety, ktoré vytiahol z vrecka, boli medzi nimi aj cigarety a zapaľovač, ale napísané bolo, že žiaden z predmetov nespoznával, hoci predtým cigarety hľadal, čiže boli jeho a musel ich spoznať. .. alebo veta reťaz naňho prehovárala: "No poď, poď! Odmotaj ma, zlož ma na zem, vykroč von! Trúfaš si?"... on jej ukázal fakera a povedal po*eb sa.. a potom išiel na reťaz položiť ruku, akoby ju chcel odmotať. Bohužiaľ ma takéto drobnosti vyrušovali počas čítania a bolo vidieť, že by to chcelo ešte jednu poslednú úpravu poviedky. Ale dal som 7, dialógy a atmosféra ma bavili, iba by to chcelo ešte raz riadne prekontrolovať a nejaké veci opraviť.
08.11.2023
ama_rilla
Tak z tejto poviedky mám veľmi zmiešané pocity, ale dala som jej pomerne dosť bodov. Niektoré časti sa mi páčili (spálený jazyk napr.), aj som sa pobavila, aj sa mi páčil námet.
Ale čo mi najviac vadilo a čo by som na tvojom mieste vypustila je tá časť o povraždenej rodine. Tá je extrémne neuveriteľná a podľa mňa sa tam nehodí. Navyše sme sa ani nič nedozvedeli o tom, ako sa to stalo. Proste tá zmes absencie pamäte aj citov mi tam nesedí a celý čas premýšľam, či je to hlavnej postave jedno alebo smúti (lebo smútenie je pre mňa dosť neuveriteľné pri tom, ako je to napísané). Skrátka by sa mi to viac páčilo ako taká čierna komédia o konci sveta. Lebo niektoré repliky sú ozaj dobré a humorné ladenie sa mi páčilo.
09.11.2023
Veles
Vďaka za komentáre :) Je dosť cítiť, že túto poviedku som napísal len za dva, tri večery, sem som ju posielal na poslednú chvíľu. Na začiatku som mal inú predstavu, ako sa to zakončí, ale nakoniec z toho vzniklo niečo iné :D Bohužiaľ som nemal dosť času celé to učesať a zmeniť všetko, čo bolo treba, to ma mrzí. Ale aj také sa občas stáva. Som rád, že ste našli niečo, čo sa vám aj páčilo :)
10.11.2023
MartinB
Ale je podľa mňa lepšia ako tá, ktorú si mi posielal na betaread, čiže dobré rozhodnutie poslať túto.
10.11.2023
Lucika
Ja k tomu nemám asi veľmi čo dodať, rozhovor diabla s mužom sa mi páčil a scéna s jazykom bola vtipná :D Niektoré veci som ti spomínala už v betareade. Ten dôvod prečo ich zabil a možno hlbšie pocity smútku tam chýbajú aj mne. Každopádne, je to super, na to, že si to napísal za taký krátky čas :) Vedela by som si predstaviť aj nejaké pokračovanie
12.11.2023
Hieronymus
Nie je to zlé aj napriek tým dvom, trom večerom. Konverzačka ako vždy, miestami som sa zasmial, pobavil som sa.
Podľa mňa by ten začiatok fungoval aj bez prvých dvoch viet, keby sme nevedeli, kde sa nachádzame.
Potom veta: "Muž netušil prečo, no okamžite pocítil odpor ku tomu, ktorému patril. Nevedel prečo, no každá hláska v ňom rezonovala, prebúdzala čudné, nepríjemné pocity." Príde mi to ako rovnaká informácia v oboch vetách, ale o tom by sa asi dalo diskutovať.
A potom: "Len čo ich „balvan“ zbadal, vydral sa z neho nervy drásajúci výkrik a rozbehol sa priamo na nich." Skôr by som použil slovol valil sa, predsa len, keď je to niečo šutroidné, tak si neviem predstaviť ako to beží.
Viem, že si to neučesal, ale nedalo mi to nevypichnúť.
Celkovo poviedku znižuje to, čo si aj sám priznal. Začal si s jednou vecou v hlave a skončil s druhou na papieri. Z tragédie si prešiel do čiernej komédie, čo by nebolo zlé, len tej tragédie je tam priveľa a ako už bolo spomenuté, hlavná postava to nejak extra neprežíva. Keby tam bolo menej tragédie, tak je v to v pohode. Ale na druhej strane, to, čo malo byť vtipné mi aj vtipné prišlo, takže v tomto smere fajn.
Inak pripomenulo mi to jednu knihu, kde bol Boh zlý a hlavnú postavu naháňal, až kým v neho nezačala veriť. Veľmi temná vec :D
A tak, pobavilo, dobre sa to čítalo, len atmosférou tam bolo raz tam, raz tam.
22.11.2023
Martin Hlavňa
Čítalo sa to dobre a síce ma zopár vecí vyrošovalo, nakoniec mi to najviac pokazil záver, ktorý ma sklamal. Áno chápem, že sa vydali pátrať po anjeloch v štýle ala John Wick, ale príde mi to tam také trošku nasilu. Miestami som ale pobavil, a páčila sa mi chémia medzi hlavnou postavou a diablom.
28.11.2023
Olex
Ahoj,
mám veľmi rada príbehy na tému nebo-peklo:) Myslím, že vzhľadom k tomu, že hrdina trpel anamnézou, bolo jeho chovanie uveriteľné (popis zhrozenia zo smrti akýchsi „cudzích“ ľudí dostatočný). Ľudská myseľ môže zlé zážitky, ktoré nedokáže spracovať, potlačiť. Neskôr sa so stratou vyrovnával tak, že sa mstil, aj to mi prišlo uveriteľné. Čo iného by robil? Váľal sa po zemi a šklbal si vlasy? Toto nebol ten typ príbehu. Že ho anjeli donútili zabiť rodinu, takto proste pracovali v kostoloch. Veľmi by ma zaujímal Boží zámer, keď toto všetko rozbehol. Je tam veľa preklepov, stačila by trocha trpezlivosti, proste zaslať poviedku až do ďalšieho kola súťaže a bolo by to perfektné.
29.11.2023
Veles
Ďakujem Olex :) Tie preklepy ma mrzia, mohol som si to ešte raz teoreticky prečítať než som to poslal, ale to už nezmením. Minimálne mi ale takáto skúsenosť stačí, už viac asi nezačnem takto neskoro písať novú poviedku :D
Martin, tam moc nepasuje, priznávam. Najprv to malo byť celé temné, s temnejším koncom, ani som si neuvedomil, že by to mohla byť čierna komédia ku koncu. Nakoniec som to zakončil prvým nápadom, ktorý som dostal. Teraz by som sa s tým viac vyhral... Ale to už je nepodstatné.
Každopádne ďakujem za všetky komentáre :)
29.11.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.