Diskusia 1/1: Za česť a slávu.

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Povedal by som, že je to taká typická Grimburovina :D Jeden alebo dvaja hrdinovia, fantasy kde sa značnú časť deja bojuje, hlášky a nadávky...
Bolo to celkok dobré, ale mám zopár výhrad. Najviac čo mi klalo oči bola "polka" kráľovstva, to by som v okamihu vymenil za polovičku. Aj to prirovnanie so sociálnou pracovníčkou mi tam nejako nepasovalo. Nejaké čiarky tam chýbali, inak som si nevšimol žiadne väčšie gramatické chyby.
Dej bol dobrý, rýchlo to odsýpalo, aj ten koniec pobavil :)
02.03.2023
Hieronymus
Taký klasický príbeh o chlapovi, ktorý sa stal hrdinom proti svojej vôli. Dej bol úplne OK, veľmi sa mi páčia takéto bojové poviedky.
Rovnako ako Velesovi mi vyskočilo slovo "polka", správne by malo byť polovica, polovička, a "sociálna pracovníčka" funguje v našom svete, vo fantasy až tak nie. Možno by bolo lepšie napísať "ako filcky na kňažku lásky", alebo niečo podobné. V niektorých vetách sa často vyskytovalo slovo "bolo", lepšie je nájsť si trefnejšie sloveso, alebo preformulovať vetu. Niektoré vety boli troška ťažkopádnejšie ako napr. "Rýchly krok ktorý mú tá myšlienka venovala, spravil zázrak", síce viem, čo chceš povedať, ale mohol si to napísať aj lepšie (táto myšlienka mu zázračne zrýchlila krok).
Ale toto všetko sú detaily, hlavný je dej a ten ma veľmi bavil. Som zvedavý, čo ďalšie napíšeš.
02.03.2023
Ray Janonoff
Výraz Grimburovina sedí presne :) Ak si odmyslíme hlášky a vtipné prirovnania, ostáva hlavný hrdina s konkrétnym problémom a svet, o ktorom toho veľa nevieme. Pár informácií navyše by mi nevadilo, ale keďže mi poviedka pripomína pár starších grimburovín, myslím, že slúžila hlavne na vypísanie sa z niečoho.
Tak či tak, čítala sa celkom dobre.
09.03.2023
Olex
Ahoj,
poviedka mala dobré tempo, pobavila som sa, aj keď bol hlavný hrdina hrozný mameluk:)
16.03.2023
Arcey
Na môj vkus príliš jednoduché. Postrehol som veľa chýb, hlavná postava mi bola absolútne nesympatická a nedokázal som jej ani na okamih držať palce. Nemám rád takýto typ hrdinov, ktorí vlastne ani hrdinovia nie sú. Na mnohých miestach príliš veľa prídavných miest, veľa viet by som preštylizoval. Opakujúce slová. Musím uznať, že sa čítala rýchlo, ale tie chyby ma i napriek tomu brzdili. Moje hodnotenie: 5/10
28.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.