Diskusia 1/2: Magické oči

Filmová história scifi

Diskusia

Nebuzardar
Pekne znepokojujúce, dobre napísané, násilnosti na očiach patria medzi moje obľúbené motívy.
25.02.2023
MartinB
Nepozdávalo sa mi to, že si nepísala poviedku o izbovej rastline, iba si to tam dva krát vsunula ako prirovnanie, čo dokáže urobiť každý s hocijakou svojou poviedkou. Poviedka inak fajn napísaná, vadilo mi len toto.
26.02.2023
MartinB
Chápeš, keby sme písali takto, kľudne môžeme napísať o čomkoľvek, čo nám vyhovuje a tému tam len raz alebo dva krát spomenúť iba ako slovo.
26.02.2023
WriterInTheDark
Ahoj, ono niekoho to môže naštvať, že som to brala svojsky, ale! - Ihneď ako som uvidela tému, som vedela, že nebudem písať doslovne o izbovej rastline. Myslela som to skôr ako metaforu - pýtala som sa samej seba, s čím by som to mohla prirovnať a napadol ma vzťah. Ten je na začiatku krásny, o rastlinu sa vždy staráme, až kým nás prestane baviť.
Bolo to myslené ako metafora presne od začiaktu, bol to môj cieľ. Ak to však niekomu vadí, akceptujem to.
26.02.2023
MartinB
Nehneva ma to, len mi to prišlo ako ohýbanie pravidiel. Pribeh tak mohol byt o comkolvek, napr. o manzelke a cely by bol o tom, ako som bol nervozny, potom som ju zabil, vypreparoval, postavil do rohu obyvacky a na konci by som spomenul, že pohlad na nu ma upokojuje ako pohlad na izbovu rastlinu. Ale beriem, uchopila si to takto, ja som to nepochopil, niekto iny to pochopí a uzná, že je to kvalitné spracovanie témy.
26.02.2023
Arcey
Pekná poviedka. Dobre vystavaná motivácia hlavnej postavy - sklamanej a smutnej mačky. Občas by to chcelo niektoré odseky prehodiť, ale v rámci PnP super.
@MartinB: Je iba na šikovnosti autora, ako sa vysporiada s témou. Pokojne môže byť téma studňa a ty môžeš napísať o nenásytnej duši, ktorá pohltí všetko ako taká bezodná studňa. Mne to ako ohýbanie pravidiel neprišlo, skôr ako inovatívne a svojske poňatie.
26.02.2023
MartinB
@Arcey potom v poriadku, potom platí len to, čo som napísal vyššie, poviedka je fajn napísaná.
26.02.2023
Veles
Zaujímavý nápad, ktorý si dokázala vydolovať z jednej z tém, celkom dobré. By ma ale zaujímalo ako sa dostala tá mačka na nejaký cudzí svet? Majiteľka si ju zobrala zo sebou?
26.02.2023
WriterInTheDark
Áno Veles, zobrala. Mohla by som to niekedy rozviesť v inej PNP - novoosýdlený svet je vždy zaujímavá voľba miesta pre príbeh. :)
26.02.2023
Martin Hlavňa
Ospravedlňujem sa za neskoršie hodnotenie, ale mám toho teraz celkom dosť, tak sa postupne dostávam k poviedkam :)
Dobrá voľba miesta - nová planéta je vďačný námet.
Po technickej stránke sa občas našla nejaká drobná chybka v gramatike, ale to je pri PNP pochopiteľné. Možno by som privítal viac striedania krátkych a dlhších viet hlavne v tej akčnej scéne so škriabaním očí.
Čo sa týka témy tak metaforické poňatie mi vôbec nevadí, ale bol by som radšej ak by to prepojenie bolo výraznejšie a nejak v náznakoch pretkané celou poviedkou (napr. v tej pozitívnej fáze by mohlo byť spomenuté ako jej láska kvitla a potom neskôr, keď odišiel by zas vädla a schla a menila sa na nenávisť.)
03.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.