Diskusia 1/1: Príbeh

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Nápad zaujímavý, ale prevedenie pokrivkáva. Je tam zopár dosť veľkých chýb čo režú oči, odporúčal by som autorovi/autorke viac sa sústrediť na kontrolu textu, poprípade si nájsť niekoho na betareading, potom by to bolo oveľa lepšie. A budem parafrázovať Raya: výber mena je priam geniálny :D
09.01.2023
kadas97
Mám veľmi rád podobné "meta" aj postapo veci, no toto bolo dosť proti srsti. Tá dúhová časť mi došla ako vízie v nejakom drogovom rauši. Každopádne malo to svoje kvality, ktoré tomu nemôžem uprieť.
09.01.2023
Hieronymus
Nápad fajn, aj forma zaujímavá, ale tá Dúha... Rovnako ako Kadas som mal v jednej chvíli pocit, že chalanisko nepotiahol z lekárne len viagru, ale aj halucinogény.
10.01.2023
Ray Janonoff
Skúsil som to viackrát, ale asi som ani raz nechytil správne žiarenie, chémiu, čokoľvek, vďaka čomu by mi to sedelo. Má to niečo do seba, ale aj proti.
Určite sa treba pozrieť na čiarky, bude ich viac, než som si všimol a to tiež nebolo málo. Zátvorky v texte nemusím, ale zátvorky v priamej reči? To mi nedáva zmysel.
Bola nakoniec tá vec s metalickým odtieňom nejak podstatná, alebo mi to len ušlo? Pretože opisu sa venovali dva odstavce, autor ma poslal pohľadať si čosi z Lovecrafta a nakoniec sme aj tak pozerali hore na Dúhu.
Myslím, že pred niektoré poviedky by sa hodilo varovanie - Čítať len pod vplyvom!:D
11.01.2023
ama_rilla
Chýba mi v poviedke nejaká pointa. Dozvedeli sme sa akurát zvláštny príbeh, ktorý dostal hlavného hrdinu tam, kde je, ale chýba mi tam nejaké vysvetlenie, dôvod... Celkovo ten príbeh pre mňa nema emóciu, veľa priestoru je venovaného posteľovým scénam - ten by sa dal využiť inak. Ani by mi tak nevadila, že si si v závere vybral dúhu ako tvorkyňu a ničiteľku svetov, no chýba mi tak nejaký hlbší príbeh... niečo, prečo by som mala chcieť fandiť hrdinom, súcitiť s nimi...
14.01.2023
Arcey
Mne sa poviedka páčila, niekoľko vecí ma potešilo, ale iné zase nie. Hlavne mi to prišla zase ako ďalší text zo série, ktorý bol zbúchaný na rýchlo a bez opráv. Keby autor počkal a prečítal si to po sebe dôkladne, tak by odstránil veľké chyby a možno by prišiel aj na tie menšie či niektoré nelogickosti. To opakovanie s tou cigaretou je perfektné, ale dal by som si záležať a napísal by som to všade úplne rovnako a v poslednom odseku by som to zmenil. Ten nápad s koncom sveta je tiež zaujímavý, len som mal dojem, že nie je úpne vysvetlený a to mi chýba. Páči sa mi ako medzi sebou komunikovali hlavné postavy. Čo mi vyslovene vadilo, že boli dokolečka používané tie isté nadávky, ale ok, dokážem sa s tým zmieriť, príbehu to ako takému nevadí, to žralo iba mňa. Nápad so sexom ako jedinej činnosti pred koncom sveta je skvelý, neviem si ale predstaviť či by naozaj bola chuť robiť iba toto jedno celé dni, keď sa blíži koniec. Svojim spôsobom mi to pripomenulo film Knowing s Nicolasom Cageom, hlavne tá časť s vybratím nového Adama a Evy. No dúha je "znamením" od Boha - a to som ateista - tak si ju akosi neviem predstaviť v roli akéhosi stvoriteľa. Meno hlavnej postavy evokuje, kto je za týmto textom, ale nechám sa prekvapiť. Vidieť tu istú podobnosť, takže sa nechám prekvapiť.
Hodnotím: 7/10
26.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.