Diskusia 1/1: Nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávaj!

Filmová história scifi

Diskusia

kadas97
Konečne silnejšia poviedka. Veľmi dobre vybudovaná atmosféra stiesnenosti v sanitke, kde sa hlavnej postave vracajú spomienky. Pekná historka z dedovho partizánskeho pôsobenia s trochou nadprirodzena. Poviedka sa mi naozaj príjemne čítala.
07.01.2023
Veles
Oproti prechádzajúcim je to o dosť lepšie. Zaujímavý nápad, aj ten zvrat na konci sa mi páčil. Nárečie celkom dobré, len som ešte v živote nepočul chodačo :D Inak nejaké chyby som tam nepostrehol.
07.01.2023
Ray Janonoff
Veľmi dobrá poviedka, páčilo sa mi prepájanie jednotlivých častí cez hokej - možno je autor rovnako vlažný fanúšik ako ja, takže pozná len pár mien zlatej éry, alebo vie, čo robí a dáva mená, ktoré pozná každý čitateľ.
Neviem zhodnotiť, nakoľko bolo použité nárečie správne, ale znie totálne uveriteľne a dáva dedovi niečo, čo (opäť) pozná každý čitateľ. Kto z nás nemá/nemal starého rodiča rozprávajúceho nárečím?
Úvod v sanitke na mňa pôsobil ako únos (čo asi mal) a hneď som si vravel aký rozdiel oproti predchádzajúcej poviedke, kde sa hrdina tiež preberá a netuší, kde je.
Tiež oceňujem použitie prvej osoby.
07.01.2023
Hieronymus
Poviedka sa mi ako taká veľmi páčila, ale...
Nepochopil som rozprávača, ktorý si vypočuje príbeh z vojny, kde jeho dedo zachráni (aj keď dočasne) dievča pred Smrtkou a potom, v podstate chvíľu na to, bez váhania uverí tomu, že by ho ten istý dedo obetoval Smrtke, len aby sám žil.
Záverečný zvrat teda nie úplne podarený, ale...
Všetko ostatné je super. Atmosféra skvelá, dedko mi prišiel autentický (lepšie slovo mi nenapadlo). Ľahko sa to čítalo a poviedku som si až na ten záver naozaj veľmi užil.
09.01.2023
ama_rilla
Poviedka sa mi veľmi páčila, obzvlášť historka z partizánskych čias a opis, ako dedo prvýkrát uvidel smrtku. Takisto aj opis scény obchodu so smrtkou bol veľmi dobrý, veru som si ani ja nebola istá, či ho ten dedko nechce vymeniť za svoj život. Poviedku som hodnotila vysoko a verím, že ma šancu zvíťaziť v tomto kole.
13.01.2023
Arcey
Tak toto bolo niečo! Do dokonalosti tomu chýbali nejaké tie chybičky, ale inak skutočne silná poviedka. Osobne si myslím, že je za tým Martin Chabada nakoľko pochádza z Banskej Bystrice, ale nechám sa prekvapiť. Príbeh bol veľmi dobre vystavaný, pár vecí bolo dopredu predvídateľných, ale vôbec to nevadilo. Skvelá atmosféra, prostredie bolo živé a postavy realistické. Ako rodič dvoch chlapcov som sa iba pousmial nad tou férovosťou - toto si kradnem a budem používať. Poviedka, ktorá zatiaľ suverénne je najlepšia v tomto kole.
Hodnotím: 9/10
24.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.