Diskusia 1/1: Lesom

Podporte scifi.sk

Diskusia

Arcey
Má to skvelú atmosféru, to sa musí uznať. Aj príbeh je dobrý, aj záver. Akosi som sa ale v tom strácal, niektoré veci boli vysvetľované nejak ťažkopádne, ani to meviem dpbre vysvetliť. Možno zato mohla tá štruktúra viet a skladanie slov, nesadli mi veľmi. A poviedka mala veľa nezodpovedaných otázok.
11.11.2022
Veles
Chýbajú tomu opisy, tak by som to asi najlepšie vystihol. Príbeh zaujímavý, aj ten koniec, ale niečo tomu chýbalo. Odkiaľ uteká Raiv, čo znamenajú tie zvieratá na chrbte... je tam dosť otázok. Sú tam aj chyby, a pričasto sa tam opakuje povedal, povedala a podobne. A vo veľkej väčšine dialógov by som vetu neukončoval bodkou, ale čiarkou.
13.11.2022
Lucika
Pekny pribeh, aj ked som bola miestami trosku zmatena. Napr. ak bol slepy, nemohol pockat na to, kym si dievcatko zakrylo usi, lebo by nevedel, ci si ich naozaj zakrylo. A celkom som asi nepochopila co za hlas mal v hlave a kto bol ten boh. Inak to ale bolo zaujimave citanie, aj napatie pekne budovane
13.11.2022
Hieronymus
Veľká vďaka za komentáre. No, kde začať... Opisy sú ťažkopádne, lebo je slepý, nemohol som to opisovať klasicky, musel som si predstaviť, ako by svoje okolie vnímal slepý človek, ale zároveň, aby nebolo z opisov očividné, že nevníma okolie zrakom, lebo som chcel, aby to bol zvrat. To som mohol zvládnuť výrazne lepšie, ale chcel som si skúsiť, čo z toho viem vytiahnuť. Hlavná postava bola opísaná dosť slabo, dúfal som, že by to pomohlo atmosfére, ale je pravda, že som si dodatočne uvedomil, že som o nej nepovedal dokopy nič. No a k tomu dievčatku... reálne som vždy, keď to po sebe čítal, počul v hlave vetu, že jej zašuchotal odev, keď zdvihla ruky k ušiam a podľa toho Raiv vedel, že si ich zakryla. :D
15.11.2022
Ray Janonoff
Čitateľ čítal, potom na chvíľu prestal, vrátil sa k čítaniu, urobil si kávu, čítal, popritom pil kávu a krútil hlavou, čítal ďalej. Čitateľ chcel čítať, ale vlastne sa mu nechcelo, tak čítal, hoci videl, že to príliš nejde...
Asi v tomto duchu bol môj hlavný problém s textom. Mohlo to byť zaujímavé, minimálne živé maľby na koži som chcel vysvetliť, no ani neviem, či to bolo objasnené. Množstvo slovies popisujúcich úkony, ktoré tam hádam ani nemuseli byť, ma odradilo, takže hoci som to na druhýkrát dočítal, bolo to nasilu (viem, nedávno to písal Veles mne).
Základná myšlienka bola vlastne celkom fajn, len utopená v tom, čo robil. Slová sa dosť opakovali, príklad z konca - vrazil do skaly, začal liezť na skalu, narazil na jaskyňu, deti a zvieratá stali pod jaskyňou, detské hlasy... Podobne, ako bolo spomenuté, sa opakovali aj slovesá.
Mám pocit, že by možno pomohla prvá osoba, keďže väčšinu času je sám a trochu vnútorného monológu by urobilo opis konania zaujímavejším.
16.11.2022
Olex
Ahoj,
mne sa spôsob podania príbehu páčil, ja mám rozprávkové rozprávanie rada. Akurát neviem, prečo nebolo možné opísať všetko, čo sa okolo hlavnej postavy dialo a ako to v krajine vyzeralo, keď je príbeh podaný cez vševidiaceho rozprávača. Veď pokojne mohol hendikep hlavnej postavy rozprávač odkryť až nakoniec, nevidím v tom žiadny problém, aj tak by to prekvapilo. Toto strohé opísanie diania by dávalo zmysel, len ak by ho popisovala hlavná postava, čili rozprávač by bol priamy. Myslím si, že nie je vôbec potrebné hrabať sa v hrdinovej minulosti, ani nie je potrebné vykresľovať svet, či ako to v tomto svete funguje. Každé ďalšie priblíženie prostredia a fungovania sveta by akurát vytvorilo ďalších desať otázok. Ani to nebolo pre príbeh potrebné. Chcelo by to opraviť chyby, určite ich nájdeš. Napr. - ako sa vytratí sneh po jari – až po jari?
19.11.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.