Diskusia 1/1: Na stope démonov

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Zaujímavý námet, spojenie divokého západu a mágie, videl som to už v zopár hrách. Bolo tam zopár gramatických chýb, niektoré boli aj väčšie, tie mi trochu rezali oči. Príbeh bol solídny, ale občas som sa strácal v tom množstve postáv. A neviem, možno som to len nepostrehol, ale prečo teda zmenil rangera na toho buldoga?
03.11.2022
Arcey
@Veles: Ďakujem za prečítanie. Toto je konkrétne môj piaty príbeh so psom zákona. Prvú (chronologicky) poviedku, kde sa vysvetlí prečo sa z neho stal buldog na dvoch nohách som ešte ani nenapísal ale mám ju v pláne. Nechcem v každom príbehu dopodrobna vysvetlovať, čo sa kedysi stalo, preto je tam iba náznak. Myslím, že pre tento text je dostatočné vedieť, že prešiel premenou počas zrodu démonov na Divokom západe. Možno tých postáv je tam veľa a čitateľ musí byť naozaj sústredený, ale mne tam sedí každá jedna. Čo sa týka gramatických chýb, som celkom prekvapený, lebo ani po opätovnom prečítaní nič také, čo reže oči nevidím, iba pár preklepov a nejaké chybičky z nepozornosti. Daj mi vedieť, kde boli tie chyby, nech si dám pozor nabudúce, možno som ich naozaj nevidel.
03.11.2022
Veles
Možno som to trochu prehnal že mi to reže oči, ale boli tam, nájdem ti ich :) Tu mám tri, ktoré som našiel: "Tak začali Rick..." "niečo o diela démonov" a "nočných morí". Nechcel som kopírovať celé vety, istotne to nájdeš v texte. A mám taký pocit že niekde ti chýbajú čiarky, a inokedy zase prevyšujú, no nie som si tým celkom istý. Tak som zvedavý na ďalšie príhody Travisa. A dobre poznám autorskú slepotu, najmä keď si človek sám musí robiť betareadera :)
03.11.2022
Olex
Ahoj,
páčila sa mi postava psa zákona. Aj príbeh bol napínavý a pobavil. Určite by ma bavilo čítať aj rozsiahlejšie dielo s touto tematikou – možno novela? Text musí byť opravený – štylistika, skloňovanie (ešte chyba - vlasy sa my - správne mi). Na poviedku je v príbehu príliš postáv. V románe sú čitateľovi postavy postupne predstavované, na to nie je v poviedke čas a sústredenie sa na toľké postavy odvádza pozornosť od deja.
04.11.2022
Ray Janonoff
Nápad sa mi páči veľmi, dvojnohý buldog v kovbojskom klobúku s koltmi prekliato nízko... môže byť (len najprv je to iba hlava, potom na ranči sa spomína aj laba, tak si nie som istý podobou). Aj svet divokého západu, kde sú démoni medzi ľuďmi má svoje vlastné čaro, tu mi akurát nedochádza ako je to s Alisson - je súčasť rodiny, ale pravá podoba je démon? Teda bola človek a zmenila sa až potom alebo ako? To zase nie je tak podstatné, len som sa zamyslel.
Čo ma rušilo, okrem už spomínaných drobností bolo opakovanie podobných slov blízko seba (banka, bankár, diery, dierami, Dane bol neskutočne rýchly, Dane bol odjakživa rýchly), veľa "a" v súvetiach a veľa označení pre jednu postavu - Rick, Morisson, rančer, tučniak, podobne to mal hlavný hrdina. Počet postáv mi nevadil, skôr som si nebol na prvýkrát vždy istý, ku komu ktoré ďalšie označenie patrí.
Inak mi však príbeh priniesol množstvo otázok, na ktoré chcem hľadať odpovede v ďalších. Hlavne ma zaujíma, ako si ľudia poradia s démonmi, aké zbrane, munícia na nich platí - a hlavne, čo s tým plánuje robiť armáda:)
04.11.2022
Lucika
Velmi zaujimava poviedka aj napad sa mi pacil. Co sa tyka spracovania, tak asi iba tolko, co spominali uz aj vyssie, a to, ze je tam prilis mnoho postav a trosku som sa pri citani stracala. Kazdopadne, tiez si to viem predstavit ako obsirnejsie dielo a celkom by ma zaujimali aj tie predchadzajuce casti :)
05.11.2022
Arcey
S tými postavami je to ošemetné, ktorá z nich by v poviedke nemusela byť? Ja som teraz upravoval a škrtol som mená šerifa a predáka z ranča. Aj tak mi tam ostalo 7 postáv, ale už neviem, ktorú by som škrtol, prípadne, ktoré by som zlúčil, aby to ešte dávalo zmysel.
06.11.2022
Hieronymus
Toto sa mi fakt páčilo, má to svoju atmosféru, nápad so psom zákona je trocha haluz, ale ok, určite stráviteľné. Tých postáv je tam fakt veľa, priveľa na to, aby si ich človek držal v hlave na tak malom priestore. Skús to všetko nahádzať do niečoho väčšieho, ak ich naozaj potrebuješ toľko do poviedky, tak im daj šancu sa viac ukázať v napríklad hore uvedenej novele, alebo z toho daj rovno román.
Inak super.
15.11.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.