Diskusia 1/1: Kniha receptov

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Diskusia

Veles
Hneď ako som zbadal v akých kategóriách to je, pomyslel som si: Nech je to dobré. A ono to je dobré, fakt sa mi to páčilo.
Ale aj tak sa nájdu veci na vypichnutie. Napríklad mne vadí, že nie je presne stanovený vek detí (alebo som to možno prehliadol, čítal som to na mobile) Raz sa chovajú mladšie, inokedy staršie, nevedel som si ani sám pre seba určiť, koľko majú rokov.
Nejaké čiarky sa mi zdá že tam chýbali, ale to je len môj pocit, na to nie som ja expert.
Koniec bol dobrý, vuac by sa mi páčil keby bol morbídnejší, napr. ostatní by zomreli, alebo by boli v katatonickom stave.
Inak slušná práca, a veľmi kvalitná poviedka, aspoň podľa mňa.
02.09.2022
ama_rilla
Páčila sa mi scéna, ako sa deti zmenili na ingrediencie, a ako z nich ich mama navarila praženicu. Ale akosi som nepochopila, prečo Tóno utekal do domu po knihu? Prečo práve doniesol kuchárku? Súhlasím s Velesom, že bolo náročné predstaviť si, koľko majú deti rokov. V opisoch sa správali ako deti, ale v dialógoch pôsobili ako dospelí :) Takisto ma prekvapilo, prečo práve Sebi najviac vyvádzal počas "halucinácie" - to ešte v danom čase nevedel, akú má moc? Inak sa mi poviedka ale páčila, bola som zvedavá, čo sa v nej udeje a kam to na záver povedie.
02.09.2022
Ray Janonoff
Myšlienka dobrá, hoci výber knihy nebol nijako zdôvodnený - schmatol a utekal, pretože sa na neho sestra zasmiala?
Čo mi dosť vadilo bol jazyk, poprehadzovaný slovosled, výber slov, takisto veľakrát v uvádzacej vete zbytočne opísané to, čo je jasné z priamej reči.
Páčil sa mi fakt, že Tereza ako prázdna soľnička nestíchla úplne, takže som sa mohol zamýšľať - a čo tak postupne krájaný chlieb?
Zároveň som akosi čakal, že tí, čo stíchli úplne, budú mŕtvi a teda, čo s Terezou?
Zaujímavý nápad, len škoda tých jazykových vecí.
06.09.2022
Arcey
Spočiatku sa to čítalo bez akéhokoľvek pocitu, neskôr sa ale dostavila chvíľka napätia a divné kŕče v bruchu - bol som po obede, takže ťažko povedať, čomu to pripísať. :D Veľmi kvalitný text, aj napriek niektorým nelogickostiam. Osobne som nepochopil, ako bolo možné, že keď mama urobila praženicu, deti to prežili. Podľa mňa tam to malo skončiť. Ako si Sebi dá praženicu a spokojne odkráča domov. Mne ten vek nevadil, deti sa raz správajú na svoj vek, niekedy vyspelejšie a niekedy ako malé deti, dobre že nie batoľatá. :D Tomu výberu šunky som sa začudoval, veď tá do klasickej praženice nejde, potom som ale pochopil - veľmi dobrý prvok.
20.09.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.