Diskusia 1/2: Čas vypadnúť

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Nápad dobrý, ale prevedenie pokrivkáva. Trebalo by viacej zapracovať na gramatike, a hlavne na priamej reči, tam sú asi najväčšie nedostatky. Inak to bolo celkom dobré :) A som rád že šťastie skúšajú stále noví a noví ľudia, snáď ťa tu uvidíme aj nabudúce :)
23.07.2022

jinjang
Ďakujem. A to som bol na svoju gramatiku vždy pyšný :) Pomohlo by mi vedieť, v čom konkrétne okrem priamej reči robím chyby, rád sa poučím... Rád skúsim aj inokedy.
23.07.2022

Veles
Treba dávať čiarky aj bodky, aby sa vedelo rozlíšiť či sa veta skončila alebo pokračuje, napr. “Pre Temnotu ducha” vzdychol si Einstein “tak dobre, by malo byť správne napísané “Pre Temnotu ducha,” vzdychol si Einstein, “tak dobre... A lepšie je písať poviedku vo Worde, sám som zistil že je to tak lepšie, lebo tu sú úvodzovky nastavené na americký štýl, ak sa nemýlim (Samému mi to bolo raz vyčítané :D ).
23.07.2022

jinjang
Ďakujem. A sľubujem, že sa polepším :)
23.07.2022

Nebuzardar
ako Einstein a tak, dobre všetko...ale mňa veľmi zaujal ten iný nápad ukrytý v poviedke, to užívanie si v ľudskom tele, to, že možno niekotoré rasy mimozemské musia sa prevteliť, aby mohli rozkoš zažiť, to by stálo za rozpracovanie.....
23.07.2022

Olex
Ahoj,
poviedka mala veľké ambície, škoda, že času bolo málo. Mne by sa určite páčilo rozsiahlejšie spracovanie tejto tematiky. Myšlienka, že akási mimozemská rasa znemožňuje iným vesmírnym druhom dosiahnuť technologický pokrok, je veľmi zaujímavá. Aj v druhej línii sa črtá zaujímavý námet v podobe schopnosti užívať si pôžitky, ktoré je možné zažiť, len vďaka vtelení sa do iných vesmírnych bytostí.
24.07.2022

Milan "Miňo" Tichý
Bolo tam niekoľko slušných nápadov, napísane by to nebolo zle, ale tá priama reč a odstavce to úplne zabili. Čitateľnosť išla dole a to je potom problém. No našťastie je celkom jednoduché ho vyriešiť a naučiť sa správne písať priamu reč a odstavce. Internet je plný dobrých rád, tak ich už len využiť a ďalej písať.
24.07.2022

8HitBoy
Nebolo to zlé, ale myslím, že to bude typický príklad toho, keď nejaký nápad v hlave autora vyzerá skvele (bol zaujímavý), ale autor ešte nemá úplne vypilovaný skill a nevie ho z hlavy preniesť 1:1 do poviedky. Zamakaj na tej priamej reči, to poznamenali ostatní veľmi dobre. Veľa čítaj, veľa píš. Základ na písanie máš slušný a rozhodne sa z teba môže postupne stať zaujímavý poviedkár.
24.07.2022

jinjang
Rád si nechám poradiť. Musím sa priznať, že za najdôležitejšie som považoval, aby v texte neboli pravopisné chyby a ani ma len nenapadlo, že odstavce alebo priama reč by mi mohli robiť problémy :) Mýlil som sa. Skúsim sa polepšiť.
Ďakujem všetkým.
24.07.2022

Martin Chabada
Nápad zaujímavý, nie až tak úplne originálny, tá krivkajúca štylistika ale kazí celkový dojem.
Jedna technická poznámka. Teória relativity má svoje obmedzenia, preto sa objavujú nové hypotézy, ktoré sa snažia ju nahradiť, Veľmi zaujímavá je napríklad "entropická gravitácia", ktorá nevysvetľuje gravitáciu ako zakrivenie priestoročasu ale ako niečo, čo vzniká z chaosu kvantových neurčitostí v priestoročase (podobná iným entropickým "silám" ako difúzia alebo osmóza):
https://en.wikipedia.org/wik i/Entropic_gravity
27.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.