Diskusia 1/1: Priehrada

Podporte scifi.sk

Diskusia

Pospíšilová.luca
Paráda. Tohle je za mě nejlepší povídka. Jen škoda toho konce. Čekala jsem drama v podobě záchrany před vodní masou a ono přišlo jen krátké vysvětlení. Já vím, že počet znaků dost limituje, ale tohle bylo tak krásně rozjeté, že by si to zasloužilo víc rozvinout konec a poslat někam, kde je vyšší počet znaků. Škoda. Jinak nemám co vytknout. Skvělý příběh.
09.07.2022
ama_rilla
Poviedka sa mi páčila, držala ma v napätí, aj keď som tak trochu tušila, čo príde. Napísaná je ale.velmi dobre, chyby som si nevšimla. Vadili mi niektoré pasáže, kde bolo polopatisticke vysvetlenie...takisto mi prišla postava profesora trochu zbytočná. Koniec bol pre mňa sklamaním, taká dobrá zápletka, dostali sme sa do tajomných jaskýň a zrazu nič... A prečo bol vlastne hlavný hrdina pre víly taký výnimočný?
09.07.2022
ama_rilla
Páčilo sa mi aj to, že sa to odohráva v tunajšom prostredí. Fakt škoda toho rýchleho záveru...
09.07.2022
Marco Ottra
Najprv som si chvíľu zvykal na tvoj štýl písania, ale následne ma dej pohltil. To, že Baša bude nejaká taká koťuha, to sa dalo čakať, ale vôbec mi to nevadilo. Príbeh mal zaujimavé kulisy, tiež sa mi páčilo zasadenie to súčasnosti, to je vždy náročnejšie.
Ale záver no, bol na rýchlo, to áno, s tým by som sa asi vyrovnal, ale mne veľmi vadia neprirodzené dialógy a ten mi teda nesadol. Škoda. Inak super počin. :)
11.07.2022
Olex
Ahoj,
hlavný hrdina mi prišiel ako taký blbík. Najprv ide za Baškou, aby si s ňou nemilú záležitosť vydiskutoval agresívne alebo agresívnejšie. Chce ju donútiť, aby jeho žene vysvetlila, že on je v celej záležitosti prípadnej nevery nevinný, ale pritom celú dobu po nej slintá. Potom jej plný nedôvery pomáha. No, a tohto blbíka chcú všetky víly v okolí. Maminka moja! Aj napriek nesympatii k hlavnej postave musím uznať, že príbeh je čítavý.
14.07.2022
Magda Medvecká
V podstate súhlasím s Olex. Mne to prišlo ako taká mužská fantázia. Je nadržaný z inej (ktorá si za to, samozrejme, môže sama) a jeho priateľka mu nielenže odpustí, ale ešte mu chce aj pomáhať, lebo je skvelý a „zaslúži si viac“ (aj keď nevieme prečo, začo?). Osobne by som si radšej prečítala príbeh o nej – čo je zač? Aký druh víly? Ako sa dostala k permoníkom? Ako sa ovláda počasie? Čo to má spoločné s jej vlasmi? Samé dôležité otázky a žiadne odpovede! :O
Takže vlastne mám z tej poviedky veľmi protichodné pocity – nepáči sa mi tá vrstva príbehu, ktorá sa sústredí na jej zadok, ale páči sa mi prírodné prostredie, priehrada, že sú tam víly, ktoré sa živia životnou silou ľudí a spôsobujú prírodné katastrofy, že je tam slovenský folklór.
14.07.2022
Terry Chrapúňzel
Mne to prišlo ako horor. A veľmi dobrý horor, hoci mne osobne horory obvykle nešmakujú. Vezmite si, že dievča na začiatku vôbec nespĺňa hrdinove predstavy o kráse, ale niečím ho proti jeho vôli priťahuje. A od jej reakcie na zmienku o mágii je jasné čím.
A atmosféra hustne, napätie graduje, jej prsia sa mu zdajú čoraz plnšie, zadok oblejší, spomienka na priateľku bledšia. Čitateľovi je jasné, že s schyľuje k nekonsenzuálnemu pohlavnému styku. Ale vtiahnuť do postele človeka omámeného kúzlom je predsa rovnaká podlosť ako pretiahnuť človeka omámeného drogou a hrdina sám vníma jej čary ako účinky drog.
Neskôr sa nám síce na chvíľu uľaví, keď sa dozvieme, že k znásilneniu v skutočnosti nedošlo, len aby sme v závere zistili, že hrdinu celé tie roky doma znásilňovala nejaká iná, Barbore podobná magická bytosť! 🤯
15.07.2022
Ray Janonoff
Ďakujem za všetky názory.
Experimentoval som s poviedkou x-krát prepisovanou, niečo vyšlo, niečo nie. Pripomienky beriem a skúsim ich zapracovať (až bude čas:D).
Kedysi dávno mi ktosi povedal - zverejnená poviedka sa má obhájiť sama, netreba vysvetľovať v komentároch. Síce ma to pokúša, no nebudem.
Môžem však povedať, že som si tie otravné postavy obľúbil a nechal ich ísť ďalej, takže pravdepodobne sa ešte ozvú, hoci priehradu a nejasnosti nechávajú za sebou.
Mimochodom, autor sa nepredvádza, väčšinu času ani nevie, ako mu to napadlo:D. Popritom sa riadi heslom urob si sám, napíš, čo chceš čítať - a že to je niekedy riadne otravné...
19.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.