Diskusia 1/1: Bahniatková korunka

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Niekoho inšpirovala téma zo Slavconu? :) Napísané je to celkom dobre, aj keď mi tam zopár vecí vadí, konkrétne "Až odišla". Neviem, mne by sa tam viacej hodilo Keď odišla. Príbeh nie je zlý, no niečo mu chýba, chcelo by to trochu viac.Autora by som tipoval medzi Ama_rillou a Writerkou.
08.05.2022
Ray Janonoff
Najprv som čakal niečo depresívnejšie, potom zase trochu cigánskej mágie:) Nedostal som ani jedno, možno nabudúce, až sa stretnú vonku.
Ako bolo povedané, príbeh je fajn, len ešte trochu niečoho - možno pomalšie predstavenie mágie alebo zistenie, že nie je sama a môže sa učiť aj niečo iné. Asi sa mi to zdalo príliš jednoduché, neviem.
08.05.2022
Olex
Ahoj,
v poviedke je obrovský časový skok a v podstate bez deja. Vieme, že sa hlavná hrdinka po smrti matky ocitla v detskom domove, má v skrinke schované veci, ktoré sú magické a učí sa kúzliť. To je všetko. Chcelo by to vytvoriť hlavnej hrdinke nepriateľa, proti ktorému by bojovala, alebo ju nechať riešiť záhadu.
08.05.2022
ama_rilla
Bolo to celkom fajn čítanie, začiatok sľuboval nejaký pekný príbeh, ktorý sa ale, bohužiaľ, nerozvinul. Mne by časový skok ani nevadil, keby mal nejaký účel. Jediné čo priniesol je to, že sa Júlia a Adela skamarátili kvôli tajomstvu. To mi ale príde trochu málo. Tvojmu príbehu chýba zápletka, je to len taký náčrt, ktorý je aj zaujímavý, ale nie je to skrátka dosť. Máš tam fajn momenty - napríklad tajomná črepina, ktorá ukrýva Adelinu mamu (či len jej oko? :D ) - s tým by sa dalo pracovať, námet detského domova je tiež fajn, no nič sa o ňom nedozvieme. Postavy riaditeľky a vlastne aj Júlie je tam len tak do počtu...
Veles, neviem, čo ťa viedlo k úvahe, že toto je moja poviedka, ale nie je :D
08.05.2022
Mardafot
Zajímavé čtení
I přes to, že slovensky tolik neumím a bylo to pro mě místy obtížné číst, musím uznat, že se to overall nečetlo špatně, i když nemůžu hodnotit uplně stavby vět nebo gramatiku.
Délka příběhu byla tak akorát dlouhá podle mě, aby to nebylo až moc krátké a nenaplněné, nebo až moc dlouhé a nudné. Taky bych chtěl podotknout na hezké metafory jako například: ,,Porcelán sa rozbil a tmavohnedá omáčka na kachličkách namaľovala abstraktný obraz ako od Pollocka, o ktorom sa Adela učila minulý týždeň."
12.05.2022
Smrtislav Pierko
Roztomilé čítanie to bolo, ale ako tu už zaznelo, chýbala tomu nejaká zápletka alebo konflikt. Najlepšie by bolo rozvinutie vzťahu medzi Adelou a Júliou. Už na začiatku bolo spomenuté, že Júlia patrila medzi problematické deti a Adelka si od nej držala odstup. Mohli teda mať zopár stretov, ktoré by si Adelka zo strachu a opatrnosti vysvetlila zle. Následne by Adela so svojou mágiou vyrobila nejaký problém, pri ktorom by ju Júlia pristihla a po príchode riaditeľky na miesto činu by to zobrala na seba, nakoľko má povesť rebelky.
Inak sa to celkovo dobre čítalo a záver bol napriek časovému skoku tiež dobrý. Krásne načrtol ako sa rokmi rozvinul ich kamarátsky vzťah, čo prispelo k peknému koncu.
13.05.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.