Diskusia 1/3: Múza

Filmová história scifi

Diskusia

Aleš Horváth
No tak každý máme svoje metódy ako ju prilákať. Samozrejme, nie vždy funguje aj ten osvedcený spôsob. Ale do deailov zachádzať je zbytočné.
Toto tu je tvoj pnp-čkový priemer. vzhľadom na to ze tu je málokedy možnosť získať vecný komentár mimo FP tak sa ti ani nečudujem, že si to sem dal. ale skušaj ďalej, experimentuj, napodobňuj rôzne literárne štýly.
inak s tým notesom v práci to nie je zlý nápad.
14.03.2022
Veles
Túto poviedku by som asi prirovnal ku Grimburovej Bosorečke, tiež to bola taká psychohygiena pre mňa a nevedel som či ju mám uverejniť, ale potom som si pomyslel že jeden nikdy nevie či sa dočká nového kola.
14.03.2022
Goran
Mne sa táto poviedočka, či skôr také rozpamätávanie + arteterapia, veľmi páčila! Jasné, a to musí byť jasné aj Tebe, vďaka svojmu formátu, pre samotnú svoju fabulu, nemôže súperiť s ťažšími váhami tohto kola, ale je to krásne vyznanie a každý spisovateľ a pisateľ vie, o čom hovoríš, ba ostane až dojatý a na tvári sa mu musí rozhostiť súhlasný úsmev, možno dokonca slzu potlačí. Jednoduchý, ale veľmi závažný nápad si pekne premostil s vlastnými skúsenosťami a ako bonus poslúži i to, že prispievateľ na scifi.sk si pri čítaní postupne vybavuje o čom píšeš a vstupuje na známu, domácu pôdu. Keby to bolo pnp hodnotím veľmi vysoko, v súťaži klasických poviedok FP veru nie až tak (to vyplýva z charakteru súťaže), a predsa sa mi to veľmi páčilo a takmer sa mi žiada povedať, že som si k tejto prózičke počas čítania vybudoval osobný vzťah.
14.03.2022
Veles
Keď sa nad tým tak zamyslím, tak mám pocit že prvú verziu poviedky som napísal do hodiny, čiže by niekto mohol povedať že je to PnPčka prepašovaná do FP :D Ale som rád že sa ti to páči Goran. A Aleš, podľa mňa nemáš celkom pravdu, aj pod PnPčkami sa nájdu dobré komentáre od BT, xiusa a ďalších. Ale súhlasím že pod Nesúťažnými poviedkami je občas pusto.
14.03.2022
Aleš Horváth
jj, veles, súhlas. len neplatí že dám komentár=> dostanem komentár. je síce pekne že mnohí podakuju za komentár ale... však určite vieš že ten komentár, hlavne ten vecný, ti je hodnejší ako to poďakovanie. teda niežeby som si to ďakujem nevážil. Alebo komentár typu "bolo to super" - no ďakujem za to, človeka to poteší(dokým nezistí že to super sú 3 body) ale neposunie.
14.03.2022
Veles
Súhlasím s tebou, vecný komentár ktorý vypichne nejaké nedostatky je samozrejme lepší, a práve na takéto som narážal pod PnPčkami. Ale ja osobne privítam hocijaký, nech je aký chce.
14.03.2022
Pospíšilová.luca
Je to pěkné a každý autor nad tímto textem souhlasně přikyvuje, jenže... neber to špatně, ale tohle mi nepřijde jako povídka, která se sem nehodí. Bylo by lepší, a myslím, že už to někde zmiňoval i Aleš, kdybys místo čtyř pnp napsal jeden opravdu fp kousek. Každé kolo se zlepšuješ a chtělo by to další krok vpřed. Máš talent, tak si dej místo cideru něco tvrdšího a pořádně múzu zmáčkni 😀 takhle se podle mě zbytečně degraduješ na průměr. A to je škoda, pevně věřím, že se naše jména sejdou někde na Ceně Karla Čapka 😁.
14.03.2022
Pospíšilová.luca
Oprava: povídka, která se sem hodí
14.03.2022
ama_rilla
Ja sa pripájam k Lucii. Myslím, že tento text bol užitočný hlavne pre teba. Nie je vôbec zlý, len mi to príde skôr ako taká úvaha, resp. akési zamyslenie sa nad údelom autora. Otázka je, čo to malo dať čitateľom?
14.03.2022
Veles
Lucia aj Ama, vďaka za postrehy :) Dala si dobrú otázku Lucia, na ktorú ale asi nepoznám odpoveď :D Viem, nemá nejakú výpovednú hodnotu, ale to má málo mojich poviedok. A ak už nič iné, tak každý kto si to prečíta by mal skúsiť Comic Sans, ja môžem povedať že s tým písmom sa mi lepšie píše😁
Lucia, snažím sa písať lepšie, a minimálne čo sa týka gramatiky a štylistiky som na tom lepšie ako keď som pred rokom začínal, ale príbehy sa neposunuli nikam, stále sú jednoduché a priamočiare, nič sa za nimi nenachádza. Nemám núdzu o nápady, ale väčšina z nich je na jedno kopyto, aj keď mám jeden, ktorý, ak ho dobre uchopím a napíšem, by mohol byť fakt dobrý. Na druhú stranu ide ešte viac hranu ako obvykle, takže to vôbec nebude ľahké napísať. Plus teraz som sa viacej venoval môjmu Magnum Opus ako FP, aj keď už sa dve-tri rysujú 😀 A už som skúšal aj tvrdšie, a ver mi, nedalo sa to potom čítať😂 A na PnPčky nemôžem zanevrieť, Hergerta som si už obľúbil😁
14.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.