Diskusia 1/1: Hádka

Filmová história scifi

Diskusia

Goran
Nápad je skvelý, posolstvo príbehu veľmi aktuálne a môžem sa s ním stotožniť, žiaľ, je podané dosť doslovne a na môj vkus aj sentimentálne (a to som pomerne nemalý patetik). Horšie je spracovanie, nesmierne zmätené, povedal by som až, že čistý chaos. Čitateľ má ohromný problém sa zorientovať, nevie, kto a čo hovorí (problém dvoch dvojíc) - to treba nejako rozlíšiť/odlíšiť. A možno by som porozmýšľal aj nad zmenou celkovej koncepcie poviedky, skrátka by bolo dobré podať ju čitateľovi inak. Ten odborný, skoro až úradný štýl je síce zaujímavou zmenou v reči protagonistov, ale nie vždy je dobre zvládnutý: "rozsiahle možností modifikáciu im ponúkaného obsahu" - rozsiahle možnosti modifikácie obsahu, ktorý je im ponúkaný. To, ako je dávkovaná minulosť a vôbec osvetlenie toho, čo sa stalo, mi príde takisto dosť zmätočne podané, vyvstáva tu dosť otázok, tiež otázka pravdepodobnosti (vykonštruovanosti) zápletky, isté logické chyby či nedôslednosti (alebo je možné, že sa v tom už len strácam a som z toho tupučký) - to ako celé tie "internety" bude riadiť len jedna dvojica kdesi v zákryte? Ale to sa potom nič nedeje, žiaden zánik ľudstva - ak teda nie je dakto z tej druhej dvojice neplodný. A tak nám ostáva nakoniec šťavnatý, zručne napísaný a zo života odpozorovaný opis partnerskej hádky... Základ pre poviedku je dobrý, ale samotná poviedka nie, tú by bolo treba od "piky" prepracovať.
05.03.2022

Veles
Bola lepšie ako dve predchádzajúce poviedky, ale to neznamená že bola dobrá. Hlavne na začiatku som sa strácal, nevedel som kto hovorí, a tam bolo aj zopár chýb. Nápad bol celkom dobrý, mne to pripomína Vaulty a ichcexperimenty z Fallout hier. Netreba sa ale vzdávať, treba písať ďalej :)
05.03.2022

Goran
Jasnééé, a ja že čo mi to po celý čas evokovalo (možno to autorka ani nepozná, ale ten pocit tam bol) - Fallout! Hra inšpirovaná filmami ako Šialený Max či Oceľový meč, ktorá ale napokon sama celostne zadefinovala výzor a výraz postapokalyptických príbehov, joj, Veles, spomienky! :)
05.03.2022

ama_rilla
Nuž ďalšia poviedka, v ktorej som sa stratila. Nápad sa mi zdá výborný, ale to spracovanie je veľmi chaotické. Takisto podľa mňa problém dvoch nesympatických postáv, nemá to tam kto "ťahať". Škoda, chcelo by to nanovo spracovať nápad.
05.03.2022

B.T. Niromwell
Ako ja som bola stratená skoro do konca, ale beriem, že to bol zámer a pristupoujem na autorkinu hru. Čiže z môjho pohľadu dosť podarené, dosť dobrá poviedka, pomerne originálna. Dobrý príklad, ako sa dá téma apokalypsy podať tak, aby zaujala. Isteže, na začiatku bol veľký chaos, ale práve ten priniesol wow efekt na konci.
25.04.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.