Diskusia 1/1: Tik-tak

Podporte scifi.sk

Diskusia

Goran
Úžasné. A bravúrne napísané, dúfam, že sa raz pridáš do Fantastickej poviedky. Aj keď v tom prípade by som sa s pomysleným víťazstvom musel rozlúčiť :D Rozmýšľam, akú perfektné by vedeli byť voje príbehy, keby si nebola limitovaná. Lebo už takto je to ukrutne dobrá poviedka. Podarilo sa Ti stvoriť dokonale kladného hrdinu, ktorému som uveril a to, ako Smrť prejavila ľudskosť a žiaľ - jej i Rolandov osud a vôbec to všetko, nesmierne ma to dojalo. Samotný príbeh, aj keď nepramení z nijako originálnej mytologickej látky si dokázala spracovať naozaj po novom a veľmi pútavo. Mne osobne sa aj veľmi páči tvoj štýl, podľa mňa to najdôležitejšie najdôležitejšie pre spisovateľa, skrátka spôsob, akým k sebe kladieš slová do viet a tiež to, akým spôsobom radíš vety k sebe. V niečom sa dá podučiť a zdkonaliť, ale toto je talent, s akým sa človek musí narodiť, pokiaľ ho nemá, môže písať aj tisíc rokov a nebude to ono.
Jednoznačne plný počet bodov!
22.01.2022

Aleš Horváth
yaya:
príbeh ako taký fajn, také skôr technické: hodiny tikajú, ty mne tykaš. a v závere by som doplnil reakciu Rolanda na správu, že bude otcom.
takisto vidím problém v motivácii: prečo by hodinara/učna mali trápiť tie hodiny? ja by som to bral ako úskok, aby som sa nebránil smrti.
páčil sa mi prechod do paláca.
22.01.2022

cyberstorm
Veľmi pekne a citlivo napísané. Na to, že ide o PNP je to bomba. Viem si to predstaviť ako dlhšiu, plnohodnotnú poviedku, v ktorej viac rozvinies kuzla a tajomstvá Paláca Smrti, motiváciu a vnútorné myšlienky učňa i ďalšie detaily. Si majstrom atmosférickej tvorby a toto by bolo úžasné, temné. Skvelé!
23.01.2022

Aleš Horváth
cyberstorm, presne
23.01.2022

B.T. Niromwell
Mne sa to páčilo od začiatku, ale koniec bol vyslovene parádny:) Akurát ked čo, tak táto vet ami prišla dosť polopatistická: Nejedol a nespal, už to nepotreboval, bol predsa po smrti. Ale to sú vyslovene detaily.
23.01.2022

8HitBoy
Dokonalé. Perfektne napísané, komplexné, do detailov premyslené, emotívne. Záver nečakaný a neprvoplánový. Nemám čo vytknúť a dávam 10/10.
27.01.2022

Terry Chrapúňzel
Škoda plytvať takým skvelým nápadom na PNP. Kebyže dokážem napísať niečo takéto za hodinu, tak si to odložím do šuflíka a venujem tomu po odležaní ešte aspoň jednu hodinu, nech je to úplne dokonalé.
19.02.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami