Diskusia 1/1: Hergert

Filmová história scifi

Diskusia

Aleš Horváth
Super nápad ten tvoj Roman na počkanie. Dúfam, že mi odložiš jeden výtlačok, keď to vyjde knižne.
22.01.2022

Veles
Ak to bude mať aj nejaký jednotný príbeh, porozmýšľam nad týn :D
22.01.2022

Goran
Zaujímavo si obišiel a zároveň zakomponoval tie dve témy do poviedky. Ale je to taká dvojsečná zbraň, lebo ti nijako neprekážali pri deji, ktorý si okolo nich vystaval, na druhej strane, slúžili tam iba ako kulisa, tá búrka bola len jedinou letmou zmienkou a vlastne obrazným pomenovaním, hodiny zas slúžili iba ako nepodstatný doplnok. Je určite obdivuhodné, doslova obdivuhodné, že píšeš príbeh na pokračovanie, je to roztomilý nápad - a nápaditý nápad :), ale na úkor toho ide akási konzistencia. Áno, dá sa to čítať aj samostatne, ale skutočne to pôsobí ako také epizóda, a ja, ako prvočitateľ, nemám povedomie o konzistencii tvojmu príbehu ani o jeho reáliách a postavách. A aj keď ma to pobavilo, chýbala mi tam nejaká výraznejšia pointa, vlastne čokoľvek záchytné, akási štruktúra tej poviedky. Veď práve to, ono to nebola tak celkom poviedka - je to časť z Tvojho dlhého príbehu, skrátka rozprávanie...
22.01.2022

Veles
Súhlasím, tu som tie témy príliš nezapracoval, a je to také "nijaké" :D Ale tak to som len skúsil či vôbec stihnem napísať dve poviedky.
22.01.2022

B.T. Niromwell
Páči sa mi, ako je táto poviedka od veci :D Aj tematicky, aj nápadom. Nápad je super, podarené postavičky, krásny obraz si nakreslil. Len na nič sa nepozerá horšie ako na premrhaný potenciál, obzvlášť keď ti to citeľne píše čím ďalej, tým lepšie. Dúfala som, že aspoň
v tejto komunite sa môžem spoľahnúť, že ste sa poučili z Jurského park u - že nie všetko, čo človek urobiť môže, urobiť aj má. Nepíšte dve poviedky, ľudia, neveršujte, ak ste naposledy čítali poéziu na základnej škole atd, atd... Ukážte nám, čo viete. Its showtime! Tak sa predveďte. Táto poviedka je vpoho, aj tá druhá poviedka je vpoho, aké super by bolo, keby sme mali jednu fakt dobrú.
23.01.2022

Veles
To bol len test B.T., či zvládnem dve napísať, to sa zas nebude opakovať pravidelne :D Mal som proste ešte kúsok času po napísaní prvej, tak reku skúsim či niečo zvládnem. A do prvej som už nechcel priveľmi zasahovať, lebo by som to začal celé prerábať a nakoniec by som nestihol aj jednu odoslať :)
23.01.2022

Aleš Horváth
ja som to zo dva razy skusil a dostal som tiež zdrba. Oba razy. u mňa pnp je skôr o napade a nie o dokonalosti. Vyšperkovať sa dá poviedka kedykoľvek, ale nápad človek môže zabudnúť. Takže z môjho pohľadu je lepšie poslať dve nedokonalé, ako nestihnuť ani jednu, lebo perfekcionizmus(ako aj ty píšeš).
Možno keby som bol ako Asimov, že píšem rovno načisto a mam k tomu tri hodiny, tak budiž, jedna a poriadne. Ale aj keby si to neviem ako prerabal, tak nestíhaš písať, stylizovať, pravopis apod. Niromwell a Yaya sú úplne iná úroveň ako my dvaja, u nich funguje koordinácia oko-ruka na jednotku s hviezdičkou, kdežto u mňa to je možno na 4 minus.
23.01.2022

xius
Bit vas malo. :D Zdielam teplo pri srdci, ze je tato poviedka takto odveci! :) Ale Veles ci hocikto, co sa na to podujme, to zvladol vdaka praxi. Generovat "fajn text" za hodinu dokaze prakticky kazdy PNPckar. Lebo recept je jednoduchy: otvor dialogom, vymysli si par fun mien, vyuzi filmove klise a skratky, uzavri povzdychom ci tajomnym cliffhangerom. Ale krasa PNP je prave v odhalovani hranic a novych uhlov. Velesove poviedky na pokracovanie su ovela lepsia cesta, lebo da ovela viac zabrat, nie je to len mechanicke cvicenie.
24.01.2022

8HitBoy
Tým "také nijaké" si to opísal aj sám. Kašli na dve PnP za hodinu, vždy sa to odzrkadlí na kvalite minimálne jedného z textov. Pôsobí to uponáhľane a čitateľ sa v podstate nedozvedel nič, kvôli čomu by si povedal že jéj, toto bolo fajn, dík za túto poviedku. Ako základ pre rozsiahlejší text to fungovať, samozrejme, môže. Držím palce!
27.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.