Diskusia 1/1: Fodbal v čase budúcom

Filmová história scifi

Diskusia

WriterInTheDark
Musím sa priznať, že ma to zo začiatku chytilo. Párkrát som sa naozaj smiala a tešila sa ako sa to celé skončí. Vtipné Východniarske hlášky však, ku koncu omrzeli a skôr, ako som to dočítala, unudila som sa.
Trochu som od toho čakala viac. Koniec bol podľa mňa nedostačujúci, ale dávam body za nápad a humor :)
10.09.2021

BocianSara
Extrémne príjemne šialený nápad, ktorý mňa bavil od začiatku do konca. V živote by som si nepomyslela, že ma bude baviť futbal :D
10.09.2021

Zlodejisnov
Zaujímavý štýl a vloženie východňarčiny, no akosi ma to neoslovilo. Bolo tam priveľa vecí, ktoré mi nedávali zmysel. Od robotov, ktorí zmrzačovali hráčov, ale na východniarov si nedovolili, cez dovysvetľovanie taktiky, o ktorej bolo hneď na začiatku napísane, že tréner nemá ani tušenie, čo je taktika. Preto, že sa hráči hodia na zem, tak roboti prestanú hrať? To nesledujú čas alebo hvizd rozhodcu? No nebola to moja šálka kávy.
12.09.2021

HB
Čože, dosť paráda :) Pripomenulo mi to poviedku zo zbierky Píseň pro Lyu od G. R. R. Martina, v ktorom bola pointa, že tím ľudí sa musel stretnúť v baseballovom zápase s výberom oveľa lepšie fyzicky vybavených mimozemšťanov.
Formálna stránka dobrá, nemám čo veľké vytknúť. Čítalo sa to príjemne, humor fungoval, východniarčina mi ako ortodoxnému západniarovi nezašmakovala, ale ani zásadne nevadila.
Poviedka skončila v správny čas, presne vtedy, kedy humor začínal byť trošku ošúchaný. Dobre si vystihol moment, kedy to useknúť, aby si prípadne neskĺzol do otravnosti a zdĺhavosti.
Aby som to teda zhrnul, pekná robota, bavilo ma to. Body strhávam za isté nelogickosti, ktoré spomínajú Zlodeji snov a v texte, ktorý by nebol napísaný v takejto odľahčenej atmosfére by mohli byť zdrojom nejedného zaškrípania zubov, ale takto prižmúrime oči.
Čítalo sa to dobre, zabavil som sa, dávam veľa bodov.
12.09.2021

Goran
Ále, žeby bol toto nakoniec čierny kôň tohto kola súťaže? Veď ani ľuďom vo futbalovom zápase nedávali veľké šance... a ajhľa! Jasné, ja, aj keď som v živote "potreštenec" a sem-tam sa rád zabavím na humoristickej próze, jednoznačne dám vždy a za každých okolností prednosť Tolkienovi pred Pratchettom. Čím vážnejšie a starosvetsky romanticky patetické, tým lepšie. Nevážne veci ma pobavia, ibaže ich akosi (až na riedke výnimky) neberiem vážne. Ale, a to hovorím otvorene, zatiaľ táto poviedka odo mňa dostala najlepšiu známku z tohto kola. Nie je to môj krčiažtek pivka, a predsa... ! Je totiž tak vynikajúco napísaná. Niet tam jediného hluchého miesta, je to koncepčne bravúrne zvládnuté. Iste, nejaká tá nelogickosť by sa tam našla, za to strhávam bodík. Ale buďme úprimní - ak vidíte kvalitu, aj keď to nie je to, čo bežne vyhľadávate, musíte ju oceniť. A to robím práve v tomto prípade. Opomeniem fakt, že som sa priam kráľovsky zabával. Predstavenie hráčov, príprava na turnaj, zasadenie do špecifického kontextu, z ktorého vyplýva dejový konflikt, samotný zápas, i finta, ktorú použili a na záver rozhovor s novinárom... no ja tlieskam postojačky. Ako pri víťaznom góle na majstrovstvách sveta. Humor je rýdzo náš - našský, sotva by ho pochopili v zahraničí, ale je tak írečitý a popritom dosahuje skvelú harmóniu - ani ľudové, rozumej krčmové dno, ani intošské, a trochu suchárske výšiny. Toto sa musí zapáčiť doslova každému. Ak by to bol ale vypočítaný ťah na bránku :) umelý kalkul, skrátka komercia... krčil by som noštekom, - ale nie je to tak. Cítim z toho ohromné nadšenie, roztomilosť, sála z toho láska k futbalu. Ten mi síce nič nehovorí, ja som hral futbal prvýkrát v živote pred mesiacom, keď ma na to ukecali chlapci, ale takáto eufória zo športu či hry je úplne univerzálna. Síce očividné a stále proklamované, ale stále aj veľmi potrebné je i to posolstvo v závere.
A čo sa mi azda páči najviac, tak napriek robotom táto poviedka smrdí človečinou :) A to ja môžem.
Veľké prekvapenie. Prekvapenie v dobrom.
14.09.2021

Smrtislav Pierko
Robotom sa zapiekli logické obvody a mne zavibrovala bránica. Roboti nemali lepšie rozvinutú umelú inteligenciu, ale iba súbor informácií, ktoré nevedeli správne vyhodnotiť v prípade nelogického správania súperov. Celé to bolo navyše podané dobrým dedinským humorom(jak sedláci vo veľkomeste :D ) a ten pravdepodobne nazbiera najviac bodov, pretože ja osobne cítim, že po technickej stránke tomu nie je príliš čo vytknúť. Respektíve sa to dá prehliadnuť :)
17.09.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami