Diskusia 1/1: Siedme podlažie

Filmová história scifi

Diskusia

Lukáš Polák
Zaujímavá poviedka s výborne vykreslenou atmosférou (pripomínala mi to prvý film Resident Evil), no prišla mi až príliš prekombinovaná a občas som sa v nej strácal a nevedel som ani či dej plynie plynule alebo sa skáče (možno som len taký debil). Príšery (mutanti) boli len načrtnutí, čo ma (ako milovníka oblúd) trošku sklamalo a necítil som nejakú hrozbu z nich voči posádke. Záver dodal poviedke väčší rozmer a aspoň ako takú odpoveď, ale aj tak mi celá poviedka prišla ako vystrihnutá scéna z väčšieho diela. Avšak ma bavila a veľmi dobre sa to čítalo.
09.09.2021
WriterInTheDark
Zaujímaví nápad! Téma sa mi páčila, mám rada tento tip fantastiky. Okrem pár drobných chybičiek nemám čo vyčítať. Dej bol rozkúskovaný, možno to chvíľami pôsobilo rušivo, no nápad kvitujem. Bolo zaujímavé prezrieť si dej z rôznych uhlov a postáv. Bol tam dobrý zvrat aj rozuzlenie, len posledné vety sa mi tam akosi nehodili. Možno by bolo zábavnejšie ukončiť to vraždou nejakého kolegu :), nech je čitateľ na konci trochu vo vytržení. Zanechalo by to ešte väčší dojem.
09.09.2021
BocianSara
Veľmi sa mi páčilo rozprávanie a ako si nám postupne kúskoval napätie, ktoré vysvetľovaním na konci trochu opadlo ale vôbec mi to nevadilo. Skvelá práca!
10.09.2021
8HitBoy
Dobrá robota. Poviedka skvele vykresľuje stupňujúci strach z neznámeho (tam veľmi oceňujem tú scénu s chlapíkom, ktorý skúša nováčikov, či vedia určiť čas... tá scéna je takým posledným závanom normálna, z hrdinov cítim, že najradšej by chceli len takto blbnúť a podpichovať sa, avšak všetci si uvedomovali tiaž blížiacej sa (potencionálnej) katastrofy).
Formálna stránka je solídna, nie som úplne fanúšikom predelov cez čísla, dáva to kapitolový pocit a kapitoly sa s poviedkami príliš nekamarátia. Každopádne slúžia na to isté, na čo by slúžili predelové hviezdičky, bodky, whatever... čiže je to asi jedno.
Súhlasím s Lukášom, pripomínalo to vo veľa momentoch príbehy zo série Resident Evil. Práve preto som si na začiatku čítania predstavil epické finále viacerých RE hier, či sa jednalo o útek z laboratória na výrobu Golgotha vírusu, alebo šialený boj s Nemesisom. Z väčšej časti si očakávania naplnil, avšak napätie sa dalo asi vygradovať ešte o kúsok lepšie a možno mi v príbehu v porovnaní s RE, s ktorým som príbeh automaticky v sebe porovnával, chýbalo akési človečenstvo dotyk reality navyše, ktoré symbolizovala napr. v RE2 malá Sherry, dieťa, ktoré hrdina chcel ochrániť a dodalo príbehu o úroveň zúfalstva navyše.
Skrátka len tak mudrujem nad tým, ako mohol byť text možno ešte o kúsok skľučujúcejší a v konečnom dôsledku nepríjemnejší. Každopádne, fakt fajn práca, ktorú hodnotím pekným počtom bodov :)
12.09.2021
Zlodejisnov
Ďakujem za komentáre a v ďalších poviedkach hodím aj nejaké to malé dievča na odstrel :D No chcel som povedať, že pôvodne boli namiesto 1. 2. 3. ... časy, v ktorých sa udalosti odohrávali. Keď som text hodil do systému, nabehlo 24 990 znakov, na čo som si povedal SUPER :D No po stlačení tlačidla na odoslanie, mi vybehlo hlásenie, že text nespĺňa rozsah 6000-25000 znakov, a tak som musel škrtať. Zrejme systém zarátal aj názov a úvodný popis, no za obeť tomu prišlo niekoľko viet a časy. Čiže ani nejaké hviezdičky či bodky som si nemohol dovoliť, a tak ostali skromné radové číslice :D
12.09.2021
Goran
Nooo... nakoniec som poviedku hodnotil dosť vysoko. Zachránil to koniec, nielen zachránil, ale aj pozdvihol o niekoľko podlaží vyššie ;), napriek tomu, že na konci nás čaká i dosť akrobatická vysvetľovačka.
Práca s jazykom je štandardná, veľa ale robí to, že Tvoj text je pútavo podaný a dej pekne vygradovaný. To, ako je rozprávanie rozdelené a pritom pekne poprepájané, to, ako vidíme dej z pohľadu viacerých aktérov, to, ako sa strieda retrospektíva so súčasnosťou, je veľmi šikovné.
Dej však môže byť akokoľvek napínavý, no ak čítam akčné skifko :) s kvázi zombjakmi, pri ktorom mám pocit b-éčkového filmu, nie som príliš nadšený. Už nemám 15 rokov. Ale prišiel koniec a ja súhlasne pokyvkávam hlavičkou a hodnotím dobre!
13.09.2021
Goran
aaa, zabudol som na jedno: delenie poviedky na kapitoly (aj keď si to zamýšľal vlastne ináč), možno nie je časté, ale viackrát som sa s tým stretol, používa sa to a je to úplne v poriadku.
13.09.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.