Diskusia 2/2: O rybárovi a perle

Podporte scifi.sk

Diskusia

draculin
Hodnotenie do vyhlasenie FP som nestihal, ale radsej neskor nez nikdy. Nuz - snahe pisat pozitivne dielko rozumiem, ale toto je tak presladeny kus, ze verejnym citanim by vyvrazdil priemerne velku africku dedinu otravou sacharozou. Nema to ani tu "spravnu" rozpravkovu strukturu a stavbu deja. V rozpravke (a nie len tam), by mal byt nejaky konflikt, zapornak, vazne prekazky, ktore hrdina/hlavna postava prekonaju, aby sa napokon dockali odmeny. Tu je postup priamociary a tie boje su len take, ze mimochodom. Cize ako fantasy prinajlepsom priemere a ako rozpravka este horsie. Vacsina tych od Dobsinskeho su lepsie.
Kedze FP nie su PnP, mas viacej casu. Nabuduce to kludne rozpis a daj viacej do budovania deja a postavy, aby to nemala az take lahke. Bez toho aj ta pozitivna odmena vyznieva lacno.
22.07.2021
Jan Ťuhýček
Taky se omlouvám za pozdní komentář. Styl i worldbuilding je naprosto dechberoucí. Autorské rozhodnutí upozadit jakýkoliv konflikt považuju za zvláštní, ale myslím, že chápu. Šlo o vytvoření něčeho lyričtějšího, méně mainstreamového, takové vyhřáté útočiště pro zraněnou duši. Myslím, že při tomhle záměru se tomu nedá nic vytýkat. Občas se člověk potřebuje přiotrávit sacharózou, aby měl sílu na to, zítra zase vstát a dát se znovu do boje.
09.08.2021
Goran
Draculin: pobavil ma Tvoj koment, je naozaj vtipný. A áno, isto sa dá na moju prózu dívať i takýmto spôsobom, a bude to pravdivý pohľad - mnohých určite odradila nekonvenčná štruktúra a nedodržiavanie pravidiel žánru; či už fantasy, či rozprávky (podľa mňa to ale i tak bola pravoverná fantasy rozprávka, akurát netradične koncipovaná), a to, že som vlastne preskočil dobrodružnú časť príbehu - vidím ale, a nesmierne ma to teší, že sú i čitatelia, ktorí vedia oceniť lyriku, poetiku, krásu a nehu, ktorú som do textu vložil, a na čo som sa primárne zameriaval. Tie zložky boli silne akcentované, zatiaľ čo tie "klasické" prvky som potlačil do úzadia. Je to umelecký text, a ako taký nie každému sadne. Treba ho čítať i srdcom, podobne ako báseň. Jan: ďakujem za pekné slová.
24.09.2021
WriterInTheDark
Hoci mi tvoj štýl ešte stále úplne nesedí, táto poviedka sa mi páčila. :)
24.09.2021
Goran
Ďakujem!
27.09.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.