Diskusia 1/1: Korálové náramky

Podporte scifi.sk

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Mám rád takéto atmosférické kúsky. Veľmi sa mi páčil vzťah lovca a sirény, vykreslený naozaj brilantne.
Ako silný okamih hodnotím aj ako zobral revolver a vystrelil tri.rany. v pár slovách toľko sily. Klobúk dole.
10.
30.01.2021

Melanchra
Krásne napísane, napínavé a originálne :-) 10.
30.01.2021

HB
Wow, skvelé opisy. Celkovo to bolo ozaj dobré čítanie, premyslené, text učesaný a prehľadný. Tiež môžem konštatovať azda len to, že si jednoducho už hotový autor.
30.01.2021

cyberstorm
A? Nie je zle ale fakt mi tam nieco chyba...pride mi to take ...neobjasnene, neuzavrete, chyba mi dovod a dalsieinformacie k pribehu...Na druhu stranu chapem nedostatok casu takze
30.01.2021

Myrmarach
Ďakujem ^_^
@cyberstorm je v tom kopec symboliky, tak možno preto ^_^" ale zas netvrdím, že som hotový autor, samozrejme mám ešte veľa čo zlepšovať :)
31.01.2021

Kei
Poviedka je PNP, takže jediné čo môžem k tomu povedať je "wow". Lebo fakt je, že atmosféra v texte je dobrá a ja by som bola na takýto výkon hrdá.
Ale ak by som sa na poviedku pozrela ako na hotové dielko, aspoň z hľadiska celkového nápadu a logiky , tak cyberova pripomienka je na mieste. Záver je naozaj diskutabilný. On je dobrý aj nie je, a problém vzniká pri nesúlade úvodnej zápletky so záverom. Povedané veľmi stručne – z úvodu ide dojem, že hlavné dianie sa odohráva okolo lovca. A aj keď pred hviezdičkami je Siréna „pozorovateľom“, no pozoruje lovca. A aj keď sa dozvieme, že „musí vyriešiť čo pokazila“, už sa nedozvieme, čo to bolo. Dynamický dej, tiež je hlavne o lovcovi a nejakom konflikte, či jeho cieli. K tomuto nesedí záver, ktorý vyrieši slobodu Sirény.
Z hľadiska záveru, ktorý sa venuje Siréne, ten boj aj lovec sú druhoradé, a hlavnou postavou sa stáva Siréna, a hlavne jej sloboda. Takže vlastne zistíme, že čo sa zdalo byť dôležité, je len kulisa, to dôležité sa ani nedozvieme a to vždy vyvolá otázky (prečo má tie náramky) a pocit nerovnováhy.
01.02.2021

xius
Kein komentar je spot on, ale v PNP to ozaj nevadi. To citlive naznacovanie dokaze dojst za kriticku hodinu ovela dalej nez krasne uhladeny background. (ktory potom straca na dychu ci originalite) Sirena mi uz roky nenapadla, pekny vyber postavy!
03.02.2021

Kei
@xius: práve to je dôvod, prečo pnp komentujem zriedkavo. Písať dookola že je to skvelý nápad, to tiež velký význam nemá, pretože aj tie nápady sú len prvoplánové a ked vidím možnosti, ktoré na 90% ostávajú nevyužité, tak mi je to skôr ľúto. Holt, PNP je zábava hlavne pre autora.
03.02.2021

xius
@Kei: To nemala byt kritika tvojho komentaru. :) U mna tie nelogickosti vyvazila forma, len to som chcel. Inak suhlas - opakovat to iste zmysel nema a ano, PNP zvykne byt fun pre autora.
Na druhu stranu, aspon jedna poviedka kola je vzdy klenot, ktory by sa (mimo rozsahu) nehanbil ani na FP. :)
03.02.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami