Diskusia 2/2: Jedna sekunda

Filmová história scifi

Diskusia

Kei
Mne sa poviedka páčila, zaujímavý nápad a dobre sa čítala - dej odsýpal. Dôverčivosť ľudí ma neprekvapila, lebo som mala dojem, že tí desiati boli z nejakého dôvodu zvolení a jeden z nich mohol byť aj ten, že sú ochotnejší veriť v zázraky. Aj záver sa mi páčil, lebo bolo toľko možností, čo všetko by top aktér mohol urobiť a on si proste odíde :D Sa mi to páčilo. Aj záver, ako mu rezonuje v hlave myšlienka na to, že jedna sekunda zmení život. Ďalšie plus dávam za otázku hodnôt, ktorá sa ťahá v pozadí a dilemu, ktorú vyvoláva. Celkom by ma zaujímalo, na koho stranu, Tomášovu, či proti nemu, by sa ľudia priklonili?
Teším sa na ďalšiu poviedku autora :)
13.01.2021
Dzany
Toto bolo veľmi fajn! Ale možno je to aj tým, že to presne vyhovelo môjmu vkusu. A boh/motivačný rečník Gabriel bol len čerešničkou na torte. :) V strede a pri konci moje nadšenie trochu poľavilo, lebo príbehov adeptov na zmenu, aj keď pekne gradovali na sile, bolo veľa a pôsobilo to chvíľku repetitívne. Samotný záver sa mi už zdal mierne prekombinovaný a zidealizovaný (dokonca hlavný hrdina príhodne využil aj to, čoho sa chcel zbaviť ako nejaký samozvaný pomstiteľ skutkov, ktoré sa v podstate nestali) - ale to môže byť aj tým, že som očakávala, že hlavný hrdina Horváth vlastne prenechá svoju sekundu rockerovi. Mohol sa predsa vrátiť vo svojom živote (iba pár minút) a prekaziť rockerovi to, aby zmenil ten svoj život. Či? :D Ale dobré to bolo aj tak, zaujímavé myšlienky a relativita ľudskej spokojnosti, to môže byť. :)
14.01.2021
xius
What a beauty! Strasne, ale strasne fajn. Trafilo to to, co od scifi poviedok chcem - dobry napad a spracovanie na urovni. S prekombinovanym koncom nejde uplne nesuhlasit, ten posledny odstavec v bare to vobec nepotrebovalo. Ale inak? Este aj Petrzalka a ziadne zbytocne vysvetlovanie chvalim! Ako pise Goran - magicky realizmus. Pokracuj takto, chcem viac! :)
14.01.2021
jakeerko
V hneď premiérovej účasti víťazstvo. Ďakujem pekne ako za hodnotenia, tak aj za spätnú väzbu v komentároch a povzbudzujúce slová. V tomto roku isto prispejem aspoň raz niečím novým ;)
17.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.