Diskusia 1/1: Čolem

Filmová história scifi

Diskusia

8HitBoy
Aký nádherný bizár! Milujem podobné uletené nápady, čiže v tomto si mi veľmi ulahodila.
Škoda ale zopár detailov. Celá tá romanca medzi hrdinkou a čokoládovým mužom mi prišla príliš silená, prečo bola hneď k nemu tak silno eroticky naklonená? To si zaslúžilo o kúsok lepší buildup. Zároveň, na konci vlastne zabila človeka a jej jediná myšlienka je že ju bude bolieť brucho? Opletačky so zákonom nič? 😁 Ale tak to sú len také moje úvahy, ešte raz chcem poďakovať za super zábavný nápad na poviedku a teším sa na tvoje ďalšie veci.
03.11.2020

Kristína Leonhard
Veľká škoda, že je to prakticky bez pointy a pozadie existencie Čolema je úplne neznáme. Lebo som sa uškŕňala, tak ma bavilo to čítať :)))
03.11.2020

Magda Medvecká
To bolo tak... absurdné. :D Veľmi oceňujem nápad urobiť golema z čokolády, vyzerá to veľmi netradične, keďže väčšinou si golemovia len hlinený. Aj som sa dosť pobavila. Ale ten vzťah mi tiež moc nesedel, možno by bolo lepšie niečo na štýl YA? Tam väčšinou býva takáto silná sexuálna príťažlivosť, a napr. pri upírskych veciach spojená s aj potrebou kŕmenia; pri dospelej vysokoškolskej profesorke mi to neprišlo uveriteľné. A ešte sa mi páčil ten detail bez pupku, pripomenulo mi to protoľudí v jednej poviedke od Teda Chianga. 
04.11.2020

Tomáš Staviteľ
:D :D :D Prisahám, že celý celučičký text, už od prvých riadkov mi šla v hlave len jedna jediná myšlienka - Zjedol by som ho :D :D :D Asi som rovnaký čokoholik, ako pani doktorka. Výborné!!! Mňam, mňam!
05.11.2020

Mikulas Lipovsky
Mile.
Prestrihat rozkosatenu pridlhu vetu, odstranit bozinku a opravit oci co sa od seba nevedia odrhnut, prijemne odoznenie do ticha s vtipnym jednoduchym ukoncenim.
11.11.2020

xius
Minimalisticky fajn. Cely cas trpime s hrdinkou, sme v jej hlave. Cely priebeh jej utrpenia bol prijemne citanie. Tikanie hodin, pribratie, opis voni a chuti! S priamociarou, zivocisnou pritazlivostou tiez nemam problem - stava sa! :) Aj koniec akosi dostratena sa mi pacil, taky fade out medzi absurdnym a realnym svetom, bez zbytocnych vysvetleni.
Text som si uzil, hoci priznavam, ze som cakal pointu skor okolo nejakej cokoladovej zvlastnosti Colema. :) (a strasne fajn slovo/nazov!)
13.11.2020

Dzany
Super opisy predností čokolády, a teda ja tie ďalšie. :D Ja som si od začiatku kládla otázku: a to ho nezjedia?? Všetci sa držali na uzde, až na pani profesorku. :D Ja som v tom odčítala pointu: Ženy skrátka čokoládu zbožňujú. :D :D Ale predsa len by sa patrilo vypichnúť, prečo práve profesorka bola jediná tá, čo sa neudržala. Nechceli si z neho potajme kúsok odštipnúť aj spolužiačky? :D Nechceli ho po prednáške zahnať do kúta a aspoň oblízať? Asi áno, ale ten boj sa ti tam až tak nepodaril dostať. A na konci by sa určite hodil väčší twist, napríklad o tej čokoládovej zvláštnosti, ako spomína xius. Alebo bol možno s orieškami a ona má na lieskovce alergiu, takže zomrie s ním? :)
15.11.2020

8HitBoy
Čau! Veľmi pekné hodnotenie na prvú vec, ktorú si nám všetkým ukázala, navyše rovno v tej súťaži, kde to je celé "na ostro". Píš ďalej, píš veľa, písať vieš a máš parádne nápady. Snáď sa čoskoro stretneme aj pri PnP 🤗
16.11.2020

Monika
Velmi pekne dakujem vsetkym za mile komentare. Spatna odozva ma naozaj potesila. Je skvele, ze existuje takyto priestor pre zacinajucich autorov.
16.11.2020

B.T. Niromwell
Veľmi dobrý nápad, pekný detail s hodinkami. Občas to štylisticky zaškrípalo, občas nejaká čiarka vypadla, to by sa ešte mohlo doladiť. Páčila sa mi absurdita, vďaka ktorej sa mi ani nežiada poznať pozadie čolema a ani ma netrápia nejaké logické bezrovnalosti, posledná veta sa mi tiež pozdáva, podčiarkuje spomínanú absurditu, ktorá ku koncu dostáva voľnú ruku. To ale spôsobilo, že som bola ku koncu trochu zmätená, lebo chvíľu to vyzeralo, že sa topí v čokoláde a napokon leží na zemi len s jej úlomkami, tak neviem, či to, že sa kancelária plnila v čokoláde, bola len metafora alebo sa to dialo len v jej hlave a teda ak áno, to ju celú zjedla, až ostali len úlomky, ktoré by sa inak asi mali tiež roztopiť. Ale inak ďalší veľmi vydarený kúsok.
23.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami