Diskusia 1/2: Vymodlené dieťa - chápadlá

Filmová história scifi

Diskusia

Myrmarach
Začiatok bol trochu kostrbatý, inak skvelá práca. 9 bodov
22.08.2020
Kučero
Zo začiatku zdanlivo "obyčajný" príbeh, s ktorým sa určite možno v živote stretnúť. Potom však príde niečo, čo mi zatají dych a moja predstavivosť naberá na obrátkach. Tajomno, ktoré táto poviedka skrýva, je skvelé. Za mňa 10/10
22.08.2020
Marek Páperíčko Brenišin
Nebolo to zlé. Klišé námet spracovaný pomerne originálnym spôsobom, čo kvitujem. Vadilo mi ale niekoľko vecí, kvôli ktorým sa nakoniec "wau" efekt nedostavil.
Nepoužívaj číslovky v epickom texte, pokiaľ na to nie je ozaj vážny dôvod. Ako hovoril náš slovenčinár - "toto nie je matematika".
Pre mnohé anglikanizmy máme už slovenské ekvivalenty - takže "komiks, sitkom" a nie "comics, sitcom"
A tým podmieňovancím spôsobom si ma dokonale zabil "Kiežby ho môžeš vidieť, Klára". Chápem, asi časový stres, ale takúto vetnú konštrukciu podmieňovacieho spôsobu slovenčina nepozná.
Dal som teda nakoniec osem bodov.
22.08.2020
xius
Drobnosti vytiahnute z vlastnych/pocutych skusenosti sadli. Aj opakovanie frazy o vymodlenom dietati chvalim. Z Filipa to urobilo stroj s jedinym cielom, a Nieco malo naozaj sancu existovat! Cislovky a anglicke slova, ako pise Marek, strasne skripu. Mocne ti utekali aj ciarky a makcene. Ale pri PNP ide skor o ten pocit okolo a ten ti vysiel.
22.08.2020
B.T. Niromwell
Na konci sa to super rozbehlo, namaľoval si nám v kúpeľni pôsobivý obraz, hoci niektoré vetné konštrukcie tam trochu škrípajú. Pri takomto atmosfetickom texte by sa chcelo pohrať s formou, oddeliť apsoň priamu reč do osobitných riadkov, aby mal čitateľ možnosť každú vetu poriadne prežuť, kým mu padne zrak na druhú. Ale určite veľký potenciál a vydarený desivý námet.
22.08.2020
10Geek
Ďakujem a veľmi si vážim každú konštruktívnu kritiku. Čiarky sú môj úhlavný nepriateľ, to je pravda. :) Beriem k srdcu poznámky k anglickým slovám, priamej reči a aj k číslovkám. K tomu sa chcem, ale spýtať či som to pochopil správne. Zle je keď to napíšem ako vyslovene číslo, napríklad 7, a správne je keď to dám slovom, čiže sedem? Aby som to v budúcnosti použil správne. Ešte raz ďakujem a som milo prekvapený, že moje “prvé ródeo” sa tu stretáva v podstate s pozitívnymi reakciami.
22.08.2020
xius
@10Geek: Nene, vyhnut sa cislovkam uplne. "miestnost mala styri krat styri metre" vs "miestnost bola vacsia ako jeho obyvacka", "videli sa pred 3 dnami" a "videli sa v piatok" (text by mal naznacit/povedat, ze prave zacal pracovny tyzden, ak je pocet dni nejako dolezity). Malokomu fici predstavivost v absolutnych jednotkach. Ak to nie je uplne klucova informacia, vyhni sa cislam, brzdia. A fajn prve rodeo! :)
22.08.2020
8HitBoy
Silné Lovecraft vibes, bezpochýb! Dobre napísané, jednoduchý ale zaujímavý dej. Má to všetko čo má dobra PnP mať.
22.08.2020
Aleš Horváth
literárne spracovanie vrzgalo, detaily opakovať nebudem, ale od tej kúpeľne to malo dobrú atmosféru.
23.08.2020
cyberstorm
wow. OK, prvu cast hdnotit nebudem - to bolo velmi slabe.
Ale dostal si ma scenou v kupelni a aj pointou.
Bacha na to, k akemu Bohu sa modlis!
23.08.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.