Diskusia 1/1: Pán Evil neznáša víly

Podporte scifi.sk

Diskusia

8HitBoy
Bavilo ma to. Je to veľmi "čítavo" napísané, má to svojské, zábavné postavy, príjemný humor. Určite by som privítal aj viacero príbehov z tohto sveta, resp. najmä o Lote, ktorá ma bavila najviac. Istotne zváž prípadné ďalšie voľné pokračovania :)
05.07.2020

Alena Užíková
Nasmiala som sa :D prosím si viac takýchto poviedok
12.07.2020

Veronika
Nemala som ani tak problém s námetom, zápletkou a rozuzlením, ako so spôsobom, ktorý sa zvolil na to, aby sa súťažný text vyrozprával. Ak súťažnú prácu porovnám s predchádzajúcimi súťažnými poviedkami, na celej čiare vyhráva samotná pointa a koniec celého fantastického ťaženia. Súťažný text však veľa strácal pri rozprávaní (nepraktické striedanie typov rozprávača na jednej malej ploche a občas, dokonca, v tej istej scéne), práci s humorom (rovnaký problém mala aj poviedka o bardovi a drakovi) a (opäť) postavách - mali sme tu tri rôzne rasy, troch fascinujúcich poviedkových hercov, ktorí ale otvorili pusu a... nadšenie z dobrej slovnej prestrelky v medziach sarkazmu podobnému doktorovi Cooperovi sa okamžite vytratil a čitateľovi ostali len oči pre plač.
Postavy nemôžu len zaujímavo vyzerať, musia aj zaujímavo konať, byť rozdielne nielen svojím povolaním, ale aj povahou, spôsobom života, ale aj svetonázorom či tým, ako k jednotlivým situáciám budú pristupovať. Hoci čarodejnica bola ukážkovým príkladom mága bez štipky nadania a ešte k tomu vytvárala dojem, akoby bola pod papučou (čo sa mi páčilo), nič v jej prípade nenasvedčovalo, že sa tomuto "vykresleniu" v príbehu aj priblíži. Jej konanie bolo na papieri zhmotnené v podobnom duchu, v akom pán Evil nahliadal na víly. Čitateľ očakával viac akcie, slovných hračiek, rétorických "kiksov", odsudzovania, popierania, na cti urážania, zatĺkania... a dostalo sa mu len akéhosi slabého ufrflaného odvaru s príchuťou bulvárnej senzácie. Veď ani len trblietavý novinár Eliáš sa nedokázal obtrieť o úžasné schopnosti Rity Skeeterovej, ktorú mi na začiatku celého príbehu pripomenul. A to naozaj zamrzí...
14.07.2020

cyberstorm
Co ja viem. Nechytilo ma to, nevtiahlo do deja. Dost skackavo napsane. Styl je sice odlahceny ale ak to malo byt vtipne alebo som sa mal smiat, tak sa kuzlo minulo ucinku. Sklamanie, i ked s temou vrah stretne vilu by sa isto dali robit hotove kuzla...
15.07.2020

draculin
Toto bolo take "mile", asi najlepsie vystihla pripomienky Veronika vyssie. Dobry napad, ale i napriek snahe o vtip, posobili postavy plocho a navzajom zamenitelne. Napisat dobru "konverzacku" je ovela tazsie nez sa zda. Do buducnosti to ale vidim pozitivne a ak sa budes drzat plusminus tohto stylu, tipujem ze sa to dopracuje k niecomu, kde budeme tlieskat este viac.
16.07.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami