Diskusia 1/1: Nepozvaná návšteva

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

HB
Toto sa mi celkom páčilo! Oceňujem jemné noir vibes, ktoré som z poviedky zo začiatku chytal. Vytknem trošku nerealistické priame reči, ale pôjde to, teším sa na ďalšie kúsky!
23.05.2020

Marek Páperíčko Brenišin
Normálne medajlónik autora neriešim, ale pri slovách "učiteľ slovenčiny" a texte predo mnou ma oblial studený pot. Priama reč splýva v odsekoch textu, formátovanie si s tvojou poviedkou robilo, čo chcelo. Čo je škoda, lebo tá noir atmosféra sa tam celkom pekne rodila. Dal som šesť, ale zvažujem, či som nemal dať päť.
23.05.2020

xius
Ej! Najprv som sa ofucal, ze je to pozvany upir... ale nebol! Mne zaver pripomenul stare serialy, ktore bezali v telke doobeda. Taky nonsalantny pristup k nemoznym veciam. :) Prijemne to bezalo a nikde som v citani nezakopol, superske.
23.05.2020

Milan "Miňo" Tichý
Celkom škoda tej formy. Neviem, či išlo o technickú chybu ale číta sa to kvôli tomu zle. Má to fajn atmosféru a na tom si to dobre vystaval. To je najsilnejšia stránka. Je tam ale dosť vecí, ktoré to zrážajú. Napríklad dialógy a s čím mám ja problém - absolútne nevysvetlené konanie postáv.
23.05.2020

Myrmarach
Príjemné čítanie, škoda tých dlhých odsekov. V závere poviedky sa vo vetách zbytočne hromadí "a". 7 bodov, good job :)
23.05.2020

jd
Marek Páperíčko Brenišin: Ďakujem za komentár, potešilo ma, že si moju poviedku niekto prečítal. Bol by som vďačný aj za 5 bodov. Formátovanie som, priznám sa, vôbec neriešil. Možno nabudúce!
23.05.2020

Marek Páperíčko Brenišin
@jd: Vďačne.
Ako vravím, chápem, človek má hodinu na nápad, osnovu, príbeh a úpravy. Veci, ktoré trvajú aj profíkom týždeň minimálne. Ale vieš, môžeš mať pointu ako hrom, absolútne nádherne plastické postavy, ale keď sú dialógy jeden veľký guláš, čitateľ ti to nezožerie. :-)
24.05.2020

Aleš Horváth
jd:
odseky ani ostatné veci som si neuvedomil. hodnotil som len príbeh.
v podstate pointa sa dala cítiť už pri tom návrate dvojnika. tiež sa mi páčila atmosféra.
text sa mi zdal od polovice kostrbaty, taký narýchlo napísaný. určite nechaj odležat, má to potenciál ako úvod k niečomu väčšiemu. napríklad k detektivke typu "dvojnik, špinavé obchody, ovladnutie sveta" kde záver tvojho diela bude rozuzlením
24.05.2020

YaYa
"posadila sa na posteľ a prosebným pohľadom, zopätými rukami a jemne našpúlenými perami sa na neho zadívala." Pri tejto vete som si predstavila niekoho s kopou malých očičiek na rukách a perách.
Najviac sa ti vydarila tá pasáž pred samotnou vraždou, keď si Alica uvedomí, že s manželom nie je niečo v poriadku. Hoci milujúco sa na ňu už zrejme neusmieval dlhšie, keď plánoval zdrhnúť, tak to možno úplne nesedí do celku, ale aj tak sa mi tá časť pozdávala. Menej sa mi páčil koniec, kde sa už vysvetľuje pointa. Bolo to také heslovitejšie, ale pri PNP v tej fáze už mohol dochádzať aj čas na písanie. Inak sme špeciálne radi, keď sa na PNP pridá niekto nový, dúfam, že si to s nami zopakuješ aj nabudúce ;)
24.05.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami