Diskusia 1/2: Ľubana

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

cyberstorm
Pekne. Trocha vadili prechody medzi minulym a pritomnym casom, ale fajn napisana rozpravka/legenda. Mozno troska viac by chcelo vysvetlit Slavoja ale inak OK .
30.11.2019

Aleš Horváth
Poslednú dobu mi veľmi zle nacitava scifi.sk, ponáhľal som sa, ak by som mal problém s odoslaním
30.11.2019

Stano Lacko
Ahoj, trocha sme mali problem so serverom, ale uz je to vyriesene ;-)
01.12.2019

YaYa
Inšpirácia starými povesťami je v PNP celkom osvedčená, hoci tu mi oproti iným, čo mi za posledný rok utkveli v pamäti, chýbal inovatívny prvok. Tiež som mala problém s prechodmi medzi prítomným a minulým časom, ako aj prechodmi od rozprávania (tell) do scény (show) - pasáže: "Neviem. Desiati? ...." "Sotva však dohovorí". Objavujú sa z čista-jasna a na nič nenadväzujú - aj keď možno na seba. V každom prípade podľa mňa narúšajú plynulosť textu. Inak dobrá práca, ďalšia príjemná PNP, ako v tomto kole asi všetky ;)
01.12.2019

Stano Lacko
Pekne napisane ale trocha viac tej fantastiky by sa tam hodilo.
01.12.2019

Kei
Nápad sa mi páčil, pointa by sa pri korekciách iste dala lepšie vyšperkovať, ale v pohode. Čo dosť ťahá oči aj uši je striedanie času - zabíja atmosféru tam, kde by mohla vyniknúť. Písať v prítomnom čase je náročné, je to zlá voľba pre PnP, navyše to v tejto poviedke bolo úplne zbytočné - lebo čas nemal vplyv ani na obsah ani na pointu.
01.12.2019

Aleš Horváth
kei, yaya : ďakujem za konštruktívnu kritiku. som si toho vedomý a keď som si to dodatočne čítal, tak sám som sa chytal za hlavu. mea culpa
stano : budem trénovať rychlopis na mobile aby som stíhal viac napísať. prípadne si vybavím dovolenku na súťažný deň aby som neprišiel polhodinu pred súťažou a mal odpočinutu hlavu na vymyšlanie.
Mimochodom, čo konkrétne si myslel pod tým viac fantastiky? viac postáv z mytológie, či viac čarovania?
02.12.2019

Stano Lacko
Alex: No to uz ja neviem, ale chybala mi tam taka stipka "soli"
02.12.2019

Stano Lacko
Alex: No to je problem s fantastikou vseobecne. Ak to zasadis do imaginarneho sveta, clovek uz to berie ako fantasticky motiv. Akonahle ale clovek zasadi dielo do realneho sveta, tak tam uz len pouzitie mytologie nepomoze, lebo to su len rozpravky a bajky. Ak by ona nieco vyparatila Kostejovi, tak to uz by bolo ine ;-)
02.12.2019

Aleš Horváth
Ďakujem za vysvetlenie .
Ale taký detail, som ALEŠ , nie Alex. Ďakujem.
02.12.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami