Diskusia 1/1: Polnoc

Filmová história scifi

Diskusia

Magda Medvecká
Poviedka mala veľa prvkov, ktoré sú mi sympatické (ochranné prvky, strigy, zaklínania, premeny, víly), takže hodnotenie išlo veľmi vysoko :) a vlastne sa mi dosť páčilo aj to, že poludnica sa stala zo sestry, nie z frajerky (lebo frajerka/dievčina je to vždy), a že vlastne bola istým spôsobom dobrá, minimálne na brata. ak som to nepochopila správne, prosím, nechajte ma v tom :D
ale bolo tam pár chýb a zádrhelov, aj keď verím, že by sa to ďalším prečítaním vyčistilo. ale vetu: "Vonku zadul silný vietor a v sprievode divokého revu sa vovalil do izbietky skrz kožušiny dvere, ktoré sa s chrapotom rozleteli." som fakt nezvládla, čítala som ju asi 3x a akože viem, čo si chcel povedať, ale veľmi ťažko sa mi to predstavovalo :D
24.08.2019
Magda Medvecká
a trochu sa mi nezdá, že by drevorubači odchádzali na poludnie z lesa? väčšinou sa pri prácach (na poliach, v hore, pri rieke...) ostávalo celý deň, myslím, že som sa stretla už aj s tým, že drevorubači chodili na "týždňovky". viem, že to bolo písané na rýchlo a teoreticky to sedelo do deja, ale možno by bolo lepšie, keby sa napríklad počas obeda išli skryť do nejakej chatrče, do tieňa alebo tak.
inak dobré, na tak krátky čas to všetko pekne dávalo zmysel a dej plynul bez väčších problémov :)
24.08.2019
YaYa
Fantasy hororíky s folklórnymi motívmi ja môžem <3 Celkom by som bola za, aby si to prerobil na plnohodnotnú poviedku - alebo aj niečo dlhšie: dobrodružstvá mladíka, ktorého chráni nadprirodzená sila? Stačilo by pridať niečo z pozadia, doladiť detaily. Napríklad by ma zaujímalo, prečo sa z Aničky stala poludnica, a nie polnočnica (lebo bola mladá? dobrá - čiže démon dňa, a nie noci?). Súhlasím, že drevorubači by asi na obed z hory neodišli, strata času - ale dáva zmysel, aby si dali pauzu a skryli sa, najmä ak naozaj veria na poludnice :) Dala som veľa bodov, aj keď by sa zišlo preleštiť :)
26.08.2019
Veronika Valent
Ahoj, krásny príbeh súrodeneckej lásky, taký rozprávkový so smutnejším koncom. Ďakujem, že si mi trochu oprášil slovnú zásobu, niektoré výrazy som už veľmi dávno nepočula. Jediné, čo mi prekážalo, teda hlavne v prvej polovici textu, bolo príliš veľa zdrobnenín. Chápem však, že si tým chcel evokovať jazyk blízky ľudovej slovesnosti. Mňa viac ako drevorubači zaujal fakt, že mama sa im nezobudila. Boli v tom čary? :-) Tiež by som si vedela predstaviť pokračovanie príbehu. Nechceš ho dopísať?
30.08.2019
Kei
Pekná poviedka, stačili by drobné úpravy aby bola naozaj dobrá a ak by sa ešte popracovalo na gradácii a atmosfére, tak by mohla byť výborná. Gradácia - trochu ju ubije úvod, ktorý je taký... presladeno-dojímavý, kde mamka roní slzu skôr ako sa niečo stane. Rodičia môžu mať obavy ale nezvyknú vyplakávať v predstihu, skôr ako sa stane to čoho sa obávajú. To potom zabije nasledujúcu časť, kde sa naozaj niečo stane, lebo text vygradoval predčasne. Ibaže by mala dôvod, o ktorom nevieme.
Atmosféra nie je zlá, ale viac rozprávková ako hororová a mne by sa žiadala ešte trochu temnejšia, priestor na to je.
Drevorubačov som si nevšimla, kým som si neprečítala komentáre, ale teraz už to nemôžem nevidieť :) Ja som sa pozastavila nad jej modrými očami na konci, keď v odseku pred tým ju čierňava zaleje celú, vrátane očí.
30.08.2019
Marek Čabák
Skvelý nápad a pekná práca s príbehom pokazená iba snahou o dobovú reč, či akúsi ľudovú slovesnosť, bez ktorej by sa text, podľa mňa, pokojne zaobišiel. A sem tam nejaká tá nelogickosť, alebo štylistická chyba, ale to sa za hodinu stane, takže to beriem ako výsledok nedostatku času na poriadne učesanie textu. Záver veľmi pekný, som rád, že si tomu dokázal vymyslieť aj naprek v podstatne hororvému príbehu akýsi rozprávkový happy end. A to sa vždy cení.
30.08.2019
Aleš Horváth
Inšpirácia K. J. Erbenom? navonok pri prihliadnutí že je to PnP, tak celkom super.
Neviem či to bude témou ale vyvolalo to vo mne skôr negatívne emócie.
Ozaj a prečo sa z nej nestala Polnočnica, prišlo by mi to viac vhodné?
09.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.