Diskusia 1/1: Baran

Fantastická poviedka
4.
kolo

Diskusia

Milan "Miňo" Tichý
Vĺčkovia mali smolu! Natrafili na baranodlaka! :D Mne sa to páčilo. Text dobre odsýpal, nijaké logické nezrovnalosti nerušili dojem z poviedky, nemám čo vytknúť. Dobrá práca! Jediná úplná drobnosť...miesto pušky by som použil flintu... neviem prečo, ale pri čítaní som mal pocit, že sme kdesi na liptove v 18. storočí...proste slovo puška sa mi v hlave nehodilo k dobe, kde som si príbeh umiestnil...viem, nikde to nie je spomenuté, že kedy sa to odohráva, ale tak nejak podvedome som si to tam dal :)
25.08.2019

Magda Medvecká
baranodlak to mal byť najskôr, aj preto nakoniec skončil valach s otlačeným kopytom na ramene - ako prenos "prekliatia". Ale celkom sa mi v procese písania zapáčila myšlienka boha oviec a zvieracej obety (veľmi som tam chcela tú scénu s kopou vlny a krvavými rohami a ovcami dookola :D ), čiže ten odtlačok tam už tak celkom nesedí. ale to sú tie úskalia needitovania :)
flinta je pekné slovo, ďakujem! tiež som rozmýšľala nad tou puškou, ale jediné, čo mi v tej rýchlosti napadlo ako alternatíva, bol prak s kameňom, a to sa mi zdalo až trápne neefektívne v boji s vlkmi. Obdobie si vlastne celkom dobre trafil, aj keď ja som si predstavovala skôr len takú všeobecnú staršiu dobu, nie presne 18. storočie. každopádne som rada, že to z toho textu bolo cítiť, aj keď to nebolo nijako špecifikované :)
26.08.2019

YaYa
Super nápad a originálna príšerka :) Musím sa priznať, že som sa tiež pozastavila nad slovom puška. A celkovo by sa mi k valachom hodil ešte trošku taký archaickejší, možno hovorovejší jazyk. Napríklad mi napadlo: "do všechsvätých ešte ďaleko" namiesto "do sviatku všetkých svätých je ešte ďaleko". Ale to sa v tom už rýpem, akoby to nebolo písané za hodinu, ale bežným tempom ;) Tvoje veci sa mi inak celkovo páčia - nepošleš niečo do nového kola Fantastickej poviedky, čo nám teraz beží?
26.08.2019

Magda Medvecká
ďakujem, som rada, že sa páči. nad tým sviatkom som rozmýšľala viac z toho "dátumového" hľadiska, tak mi ani nenapadlo to nejako jazykovo prispôsobiť. ale takých vecí by sa tam našlo asi viac. :)
rozmýšľam nad tou súťažou už asi mesiac, len mám dosť rozbehané leto, takže som tak nejak nič nepísala ani neviem, či niečo stíham ešte upraviť, zajtra odchádzam zase preč, mimo počítača :( ale dúfam, že bude ešte ďalšie kolo, rada by som sa zapojila.
26.08.2019

Kei
V tejto várke patrí Baran k môjmu súkromnému Top. (A o chlp za ňou je Vedecká metóda). A ani označkovanie pastiera mi nepríde až tak zbytočné, ved prečo by aj boh si nemohol označiť svojich vyvolených.
Čo oceňujem je, že má dobrú atmosféru, je vyvážená a pôsobí veľmi celistvo. Nevyvoláva ďalšie otázky, ktoré by bolo potrebné zodpovedať pre dej tejto konkrétnej príhody. A zároveň je to dosť pútavé, že ak by bol ďalší príbeh s Vinckom, tak by som ho určite prečítala.
Tým nechcem povedať, že sa už nedá, či nemá zmysel text vylepšiť a skorigovať, či ešte viac zatraktívniť, len proste na danú zápletku a dĺžku, som spokojná. Keby všetky hodinovky boli takéto.. :)
02.09.2019

Aleš Horváth
Napadol mi Maťko a Kubko v takom tom dospeláckom prevedení. Spolu s Vedeckou metódou naj poviedka kola.
Putavé a hlavne zo slovenského prostredia za čo je u mňa obrovské plus.
09.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami