Diskusia 1/1: Logan

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

B.T. Niromwell
Dnes je dobrá úroda a väčšinou mám s poviedkami len jeden výrazný problém a tu to platí ziež - chcem viac! Načrtol si skvelý svet, vyzerá to ako intro, snáď ak bude čas, tak sa dočkáme aj dlhšej poviedky. Takže z tohto pohľadu som veľmi neuspokojený čitateľ :D Samozrejme, hodina je šibeničný termín. Myšlienka AI, ktorá chce zničiť svojho tvorcu nie je nová, ale tu si vykreslil veľmi zaujímavý postapo svet digitálnych zombií. Nechápem ale veľmi, prečo by chcel Logan zničiť ľudstvo, ako bude potom existovať? Ani zombíkovia nevydržia navždy, raz sa im telá opotrebujú a bude koniec. Teoreticky by sa mohli množiť, ale túto myšlienku asi nechám tak. Záver to posunul o pár priečok vyššie, lebo sa príbeh vymykol len z prerozprávania do akcie.
25.11.2018

YaYa
Poviedka v tejto podobe mi pripadala ako prerozprávaný obsah filmu - ale Niromwell má pravdu, že koniec to trošku zachránil. Ako námet na niečo väčšie by to mohlo byť nádejné, len pridať dobrú postavu, s ktorou sa dá stotožniť, akciu, dotiahnuť logické skrutky. A nedá mi nespomenúť, text obsahuje jeden úplne geniálny preklep. Schválne, čítajte, kto ho nájde!
26.11.2018

Gullath
Zaujímavé, ale netvrdil by som, že systém ovláda ľudí, ktorých mozgy odumreli. Treba zvážiť, že chip vie len naviesť človeka aby niečo urobil, nie kompletne nahradiť mozog.
Inak celkom pekne vygradované, i keď tak trochu prehľadné a pomrkávajúce smerom k Johnovi Connorovi.
26.11.2018

Stano Lacko
Super
27.11.2018

Milan "Miňo" Tichý
Môže byť, ale hlavne vďaka tomu záveru, ktorý tomu dal hlavu a pätu. Inak fajn nápad i keď keby bolo viac času, určite by sa tam nezjavovali časté drobné nelogickosti.
27.11.2018

draculin
Ako napad dobre a konecne aj v niecom originalne. I ked by to chcelo (vyrazne) dopracovat logiku, ale to nie je nic nemozne. Ako poviedka nic moc. Doporucujem si to nechat niekde v zalohe a raz vyuzit ako podklad na normalnu a skutocnu poviedku z tohto univerza - prirodzene nemyslim poviedku, ktora by to takto encyklopedicky prerozpravala len vo vacsom rozsahu. Proste to mat ako matrix, do ktoreho sa zapasuje funkcny pribeh. Bola by skoda to nechat zapadnut.
05.12.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami