Diskusia 1/2: Nové Star Wars: dekadentné, nelogické, zlé. Mali by ste sa hanbiť, ak sa vám páčia!

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

Culter
Súhlasím, napriek tomu si to pozriem znovu a znovu a asi si kúpim aj DVD a pozriem si, čo pridali a znovu si pozriem, ako SPOILER! Rey porazila Rena v súboji myslí, ako mu to natrie v súboji mečov a ako dostanú TIE na prdel... Mne tam vadilo, načo bol ten vodca počítačový a prečo dávali Renovi masku dole tak skoro... Inak som si to užil od A po Z.
07.01.2016

Marek Páperíčko Brenišin
Toto nie je recenzia. Toto je pubertálny výlev, nespĺňa to ani základné požiadavky na recenziu. Gramatické chyby, totálny hate, burcovanie k negatívnej činnosti? Nevravím, že SW: VII boli geniálnym filmom. Dokonca ani nadpriemerným. Bol to priemer a áno, bola to vykrádačka. Ale bolo to pozerateľné a možno po čase po tom siahnem znovu. Vadilo mi, že z Kyla Rena chceli urobiť druhého Dartha Vadera, jeho maska bola pri toľkom skladaní a nasadzovaní obyčajným gýčom. Btw, nabudúce si odpustiť v recenzii invektívy (spravil som to, čo ostatní recenzenti nie - začal som premýšľať). A gramatické chyby - prepáč, ale osyrotený mi vypálil obe oči. :-D
07.01.2016

Brani(slav) Uher
Marek: To máš smolu, ostatné filmy si tak asi nepozrieš :D áno, táto recenzia je plná chýb, predsa ale výstižná a z istého uhla pohľadu pravdivá :) Ale vážne, ktovie, či by po fakt negatívnom ohlase na epizodu VII prišli s niečím kvalitným, alebo to zabalili. Ďalšie filmy už sú sľúbené, preto by som tipol tú prvú možnosť... a vôbec by som sa jej nestránil. Epizoda VII nebola úplne zlá ani nesympatická... Ale je to niečo, čo by som si pozrel v nedeľu večer pri telke. Zbytočne dlhé, pritom prázdne a plné wtf momentov. Ale pravda, ani som nemusle byť SW fanúšik, aby som to dopozeral do konca. Dúfam, že tak ako pri V a VI ďaľšie diely predvedú niečo lepšie. Aj keď práve pri tomto filme som v to dúfal tiež, a márne... skoro márne :/
07.01.2016

Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína)
Prvým poriadkom ? Hádam Prvým rádom, nie ?
Inak, nechcem byť zlý, ale tento článok mi pripomína všetky tie stereotypné, po Internete kolujúce fandovské náreky typu "toto dielo mi znásilnilo moje detstvo". Prepánajána, klídek. Je to len dobrodružná rozprávka o vesmírnych lodiach, svetelných mečoch, milých robotoch a otázkach spojených s hrdinstvom. Robiť z SW nejakú umeleckú posvätnú kravu je na hlavu. Aj k nadšeniu treba pristupovať s určitým nadhľadom.
07.01.2016

Brani(slav) Uher
Ozaj, prosímťa, ktorú požiadavku recenzie to nespĺňa? o.O stručné informácie o filme takéhoto formátu netreba, všetci vieme, o čo ide. Rozbor nechýba, a napriek tomu, že hneď prvé vety znejú ako hejt ( :D ) nezdá sa, že by subjektívnosť prevažovala nad objektívnosťou. Autor recky sám tvrdí, že si film užil ( "Ako väčšine z vás, aj mne v bruchu lietali motýliky, keď som film videl"). A aj skalný fanúšici si museli byť vedomý, že scenár a dej miestami krívajú na obe nohy a genialita sa skrýva ak, tak v prvoplánovo spracovaných nápadoch.
07.01.2016

Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína)
A neviem, neviem, či by akákoľvek recenzia mala byť primárne o sklzávaní do roviny "o tempora, o mores". Ten film to môže preháňať s homážovaním a prvoplánovým stavením na nostalgickú istotu, ale ak sa autor článku chce tváriť, že urobil nejaké svetoborné odhalenie, musím ho sklamať.
07.01.2016

Brani(slav) Uher
Poriadok aj rád sú v AJ Order.
07.01.2016

jurinko
Chcel som napisat, ze odjakziva povazujem SW za trapacku gycovu rozpravku, takze mam nastastie uplne na haku cely tento hype okolo Ep. VII, ale znelo by to, ako keby som potreboval byt zaujimavy, tak to nenapisem ;-) :-)
07.01.2016

Brani(slav) Uher
už ani nebudeš musieť, keďže si to spravil :D však viacerí by toho napísali, len, načo búriť vody :D
08.01.2016

Ondrej Krug (Anonym)
Recenzia sa mi páči a dosť presne vystihuje moje zmiešané pocity po videní filmu.
Film sa mi páčil hlavne na začiatku (aj napriek pár nedomysleným detailom a kopírovaniu Ep.IV), ale akonáhle sa na scéne objavila superzbraň a Odboj, nelogických scén a zvláštnych dejových zvratov závratne pribudlo. Stále nedokážem pochopiť, ako dokázala Rey bez akýchkoľvek skúseností poraziť v šermiarskom súboji Kylo Ren-a. Aj napriek zraneniu to bol top šermiar rádu a na to aby ju zadupal do zeme vlastne ten meč ani nepotreboval. Škoda, že scenáristi cítili potrebu dať do filmu kúúl (cool) šermiarsky súboj na úkor logiky. Tiež škoda, že odignorovali veľkú časť obsahu Expanded universe.
Som zvedavý čo bude v nových dieloch a či budú aspoň na úrovni Epizódy II a III. Zároveň dúfam, že ďalšie diely a súbežne vydané knihy dodajú príbehu väčšiu hĺbku, a vysvetlia aspoň časť nejasností a nelogickostí.
08.01.2016

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami