Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína)

Som posledným vzdušným pirátom Zemplína.

Info

Prezývka Potulný križiak zemplínsky
Web: http://petikehopanoptikum.blogspot.com/
Členom scifi.sk: 16 rokov
Naposledy online: 27.08.2021
E-mail: templarknight@centrum.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel: https://www.youtube.com/channel/UC306ExD0MucG5B2XQ9wWp9w
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 234
Články: 1
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína) ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína) ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína) ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Uzrieme Pána prsteňov ako seriál od Amazonu?
Už to bolo rozoberané aj inde, ale ja som voči týmto snahám mimoriadne skeptický. S takým krátkym odstupom času televízneho Pána prsteňov bude sotva kto pozerať. Ak by obsahový problém riešili formátom antológie (jednotlivé epizódy ako poviedkové mini-filmy), asi by si väčšinu deja vycucali z prsta a bola by to iba taká drahá fan fiction. Ani tak, ani tak. Cesta zarúbaná. Ak nezoženú práva na Silmarillion, čo by im umožnilo adaptovať aspoň príbehy z Prvého a Druhého veku (napr. celú záležitosť okolo Númenoru), tak budú vcelku v kaši... A úprimne, radšej by som nechcel vidieť rôzne časti Silmarillionu adaptované ako nejaký klon Game of Thrones, bléééé. Je kopa fantasy autorov, ktorých diela ešte nedostali šancu na adaptáciu, a ktorí by možno privítali televízne spracovanie.
10.11.2017 20:25:40

Jeden Orville a dosť
Odo mňa má táto recenzia solídnych 10. :-D Unavuje ma, ako ľudia neustále ospravedlňujú MacFarlana, ale na mnohých oveľa talentovanejších SF scenáristoch nenechajú suchú jedinú nitku. Napodobne tí, ktorí v The Orville vidia akúsi rozumnú alternatívu k oficiálnym Star Trek produkciám, ak ich tie sklamali. Ľudia chcú alternatívu k Discovery ? The Orville ňou podľa mňa určite nie je. Ani ten nešťastný Axanar spred pár rokov. Ak chcú rozumnú alternatívu, to už skôr toto: http://www.pacific201.com/
29.10.2017 08:51:02

Star Trek: Discovery - Objevení nudy
Skôr tiráda než kritika alebo esej. To, že oficiálne produkcie Star Treku nie sú obsahovo a kvalitatívne to, čo bývali, neteší ani mňa. Ale nalejme si čistého vína: Nejaký MacFarlaneov Orville to nezachráni, a ešte aj každý jeden zo starších ST seriálov a filmov mal príšerné alebo veľmi slabé diely. Nerobme tu hagiografie len preto, že Abramsov trek alebo tohtoročná Discovery sa skôr ženú za scenáristickými trendmi, než zmysluplnými scenármi s logicky sa vyvíjajúcou charakterizáciou. Ak autorovi chýba Star Trek s dušou, vážnosťou aj nadhľadom, môžem odporučiť projekt "Pacific 201": http://www.pacific201.com/ https://www.youtube.com/watch? v=a74p4gJLHbE https://www.youtube.com/watch? v=v6EbTY9KBhM Ešte na ňom pracujú, ale v blízkej budúcnosti by mal byť hotový. Nedávno skončili s hlavnou časťou nakrúcania.
13.10.2017 14:40:53

Vojna o planétu Opíc
Príšerné chyby. Predošlý ? Naši príbuzný ? Ale choďte. Človek začne čítať recenziu, a takéto chyby mu hneď pokazia náladu.
13.10.2017 14:27:21

Kira je ostrihaná! A je Bašír gej? (Hejterov sprievodca po DS9, epizóda 3)
No náhodou, Kire (či Nerys ?) ten kratší účes sekne. ;-)
08.08.2017 00:21:52

Minirecenzie

1

Články

Homeworld : Shipbreakers, pri zemi sa držiaci prequel slávnej série

Určite ste si ešte okolo roku 2011 všimli, že novozaložené nezávislé štúdio Blackbird Interactive (BBI), zložené z viacerých bývalých vývojárov Relic Entertainment, rozbehlo práce na MMO RTS "Har...

5 komentárov

Poviedky

Peter Molnár (Posledný vzdušný pirát Zemplína) ešte nepridal žiadnu poviedku.